استاندار همدان: بیمه اجتماعی برای کشاورزان امیدوار کننده است

استاندار همدان: بیمه اجتماعی برای کشاورزان امیدوار کننده است

استاندار همدان با بیان اینکه استان همدان در سال آینده باید جزو سه استان برتر کشور در زمینه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر باشد، گفت: بیمه اجتماعی برای کشاورزان امیدوار کننده است


 به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر محمد ناصر نیک بخت ظهر شنبه در دومین جلسه ستاد توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان همدان با بیان اینکه باید بیشترین خدمات را برای کشاورزان، روستائیان و عشایر فراهم کرد، اظهار داشت: روستائیان و عشایر زحمات زیادی را متقبل می شوند تا جامعه شهری آرامش داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه باید در برابر این اقشار زحمت کش کار کنیم، ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی برای روستاییان خدمات و امکانات خوبی از جمله آب، برق، گاز و تمام ضرورت های رفاهی را فراهم کرده است.

استاندار همدان با تاکید بر اینکه اگر روستایی دلگرم به ماندن در روستا نشوند خدمات از بین می رود و هم روستا و هم شهر خراب می شود، عنوان کرد: اگر روستایی به شهر بیاید به حاشیه می رود و حاشیه نشین می شود در نتیجه هم تولید، هم روستا و هم شهر ها را نخواهیم داشت.

نیک بخت با تاکید بر اینکه روستائیان و عشایر ولی نعمت ما هستند، عنوان کرد: مزربان های کشور زمانی عشایر و مدافع کشور بودند و هم اکنون نیز هستند و اکنون در تولید نیز دفاع می کنند پس باید به قشر رسیدگی و رفاه آنها تامین شود که دولت تدبیر و و امید این توجه را دارد.

وی با بیان اینکه باید برای روستایی و عشایر کار کرد چرا که کار آنها استراتژیک است، ادامه داد: کشور نیاز به ۱۱ میلیون تن گندم دارد و اگر کشاورزان و روستائیان گندم تولید نکند باید ارز بدهیم و از خارج کشور وارد کنیم.

استاندار همدان از مسئولان مربوطه خواست تا استان همدان در سال آینده جز سه استان برتر کشور در زمینه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر باشد .

محمد ناصر نیک بخت با اشاره به اینکه باید از امکانات جهاد کشاورزی بیشتر استفاده کرد چراکه جهاد کشاورزی و تعاون روستایی در سراسر استان تشکیلات دارند، عنوان کرد: موضوع بیمه کشاورزان و روستائیان را جزو دستور کار فرمانداران قرار می دهیم.

وی با بیان اینکه باید اطلاع رسانی شود، ادامه داد: دولت در تامین اعتبار با مشکل مواجه بوده ولی از دادن درصدی که برایش تعیین شده دریغ نکرده است.

استاندار همدان با بیان اینکه باید کاری کنیم که فرزند عشایر نیز عشایر بماند چراکه با این گرفتاری بعید می دانم فرزندان عشایر، عشایر باقی بمانند، عنوان کرد: اگر فرزند عشایر هم عشایر بماند درصورت عدم رسیدگی نوه آنها عشایر نمی ماند.

نیک بخت ادامه داد: اکنون زمان آن است که در برنامه ششم توسعه امکانات بیشتری را برای اجرای تصمیمات مطالبه کنید.

وی همچنین درخصوص حضور نماینده بیمه صندوق کشاورزان، روستائیان و عشایر در شورای برنامه ریزی استان، بیان کرد: افراد شرکت کننده در شورای برنامه ریزی مشخص هستند اما اجازه داده می شود که نماینده صندوق بدون حق رای در جلسه شورای برنامه ریزی شرکت کند و به صورت غیر رسمی در جلسات حضور داشته باشید.

محمد ناصر نیک بخت با تاکید بر اینکه شهرداری های شهر های زیر ۲۰ هزار نفر باید اجرای این برنامه را داشته باشند، عنوان کرد: رسانه ها در این ارتباط کار خیر انجام دهند و در تبلیغات کمک کنند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©