اورنگ: حمایت از اقشار ضعیف جامعه، اساس تشکیل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر

اورنگ: حمایت از اقشار ضعیف جامعه، اساس تشکیل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر

ششمین جلسه شورای هماهنگی ادارات کل تابعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با حضور مدیران کل تمامی سازمان های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به میزبانی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر درستاد مرکزی این صندوق برگزار شد.


 به گزاررش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر امروز 29 شهریور ششمین جلسه شورای هماهنگی ادارات کل تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در سالن جلسات ستاد مرکزی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر برگزار گردید.

بررسی موضوعات اجتماعی برای اقشار کشاورز، روستایی و عشایر و هم اندیشی توسعه گسترش پوشش های بیمه ای آنها و بررسی چالش های موجود از جمله اهداف برگزاری این هم اندیشی بود.

در ابتدای جلسه مراسم تقدیر از حسین جودکی مدیر سابق اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران انجام شد و هدایا و لوح تقدیر بخاطر تمام تلاش ها و زحماتشان به  وی اهدا شد .

مهدی ابارشی سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ضمن خوش آمدگویی و خیرمقدم به مدیران استان تهران خدمات بیمه اجتماعی  را شامل تمامی افراد از بدو تولد تا بعداز فوت خواند و افزود: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان تهران 23 هزار خانوار را تحت پوشش خود قرار داده است و  در بین استان ها  مقام  پانزدهم  را دارا می باشد.

وی بزرگترین معضل برای تحت پوشش قرار دادن روستاییان را بحث فرهنگ سازی خواند و گفت: بحث فرهنگ سازی و در اولویت قرار دادن بیمه اجتماعی برای کشاورزان و روستاییان و آشنایی با مزیت های این صندوق از مهمترین اهداف است .

ابارشی در پایان  اضافه شدن شهرهای زیر بیست هزار نفر و رانندگان به مشمولین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را نویدی نو به این اقشار دانست.

عباس اورنگ معاون بیمه ای و اموراستان ها حوزه رفاه و تامین اجتماعی  را در جامعه جایگاهی بزرگ خواند و اضافه کرد:  امروز امنیت ملی منوط به تامین اجتماعی است  و اگر دولتمردان به این حوزه توجه خاص نشان دهند بسیاری از مشکلات نظام حل خواهدشد.

اورنگ گفت: اساس تشکیل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر حمایت از اقشار ضعیف جامعه  و تحت پوشش قرار دادن این افراد است.

احمد لطفی نژاد مدیرکل اداره تعاون و رفاه اجتماعی استان تهران بزرگترین کار را خدمت رسانی به قشرهای آسیب پذیر جامعه خواند و گفت: باید توجه خاص و جدی به این قشر صورت پذیرد و خواستار همکاری و مساعدت هر چه بیشتر تمامی مدیران استان تهران و شهرستانها  با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در این امر خطیر خدمت رسانی به جامعه روستایی شد.

در پایان جلسه تمامی مدیران استان تهران از جمله کمیته امداد، تامین اجتماعی ، بهزیستی ، سازمان فنی و حرفه ای، بیمه سلامت و بانک توسعه تعاون اعلام  آمادگی برای همکاری هرچه بهتر با این صندوق  را کردند و قرار شد جلسات کارشناسی در این زمینه صورت گیرد.

 

 

 

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 2,033
  • 4,129,297
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©