سماواتی: رشد 200 درصدی بیمه شدگان روستایی در همدان

سماواتی: رشد 200 درصدی بیمه شدگان روستایی در همدان

مهدی سماواتی مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بیان کرد: استان همدان از رتبه ۱۵ به هفت کشور ارتقا یافت و تعداد بیمه شدگان نسبت به سال ۹۲ رشد ۲۰۰ درصدی داشت.


 به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مهدی سماواتی ظهر شنبه در دومین جلسه ستاد توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان همدان در حضور مدیرعامل صندوق، استاندار ، فرمانداران، بخشداران ، مدیران کل دستگاه های اجرایی و کارگزاران صندوق استان  با بیان اینکه سال گذشته و بعد از انعقاد تفاهمنامه در تیرماه در استان ۴۴ ستاد شهرستانی برای بیمه اجرا شده است، اظهار داشت: اجرای این تعداد ستاد در کشور بی نظیر بوده است.

وی با بیان اینکه در ابتدای تشکیل ستاد های شهرستانی سه مشکل اطلاع رسانی، فرهنگ سازی و اعتماد سازی وجود داشت، بیان کرد: برای هر کدام راهکار اندیشیده شد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان همدان با بیان اینکه در بحث اطلاع رسانی مقرر شد کارگزاران در روستا ها حضور پیدا کنند و شرایط و مزایای بیمه را توضیح دهند، عنوان کرد: در این راستا کارگزاران در بیش از ۶۰۰ روستا حاضر شدند.

سماواتی با بیان اینکه در ارتباط با فرهنگ سازی بیمه ای با استفاده ار روحانیون توانستیم بحث فرهنگ سازی را پیش ببریم، ادامه داد: درخصوص اعتماد سازی نیز از شوراها، دهیاران، بخشداران و فرمانداران استفاده شد.

وی یکی از راه های انگیزه روستاییان به بیمه کشاورزان و روستاییان را اجرای طرح تحول نظام سلامت دانست و افزود: اجرای طرح تحول نظام سلامت باعث رشد چشمگیر آمار در این زمینه شد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان همدان با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر در استان همدان زیر پوشش صندوق بیمه کشاورزان و روستاییان رفتندو رتبه سوم را  از لحاظ جذب بیمه شده در کشور کسب کردیم، بیان کرد: استان همدان از رتبه ۱۵ به هفت کشور ارتقا یافت و تعداد بیمه شدگان نسبت به سال ۹۲ رشد ۲۰۰ درصدی داشت.

مهدی سماواتی با بیان اینکه سهمیه تکلیفی برای هر شهرستان مشخص و برای فرمانداران ارسال شد، ادامه داد: آموزش بهورزان کمک شایانی به روستاییان کرد.

وی با بیان اینکه استان همدان با جذب هزار و ۶۰۰ نفر از عشایر در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر رتبه نخست کشور را دارد، بیان کرد: صندوق بیمه کشاورزان باید در شورای برنامه ریزی شهرستان و استان عضو باشد تا مسائل و مشکلات مطرح شود.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان همدان با عنوان اینکه بیشترین ستاد در شهرستان بهار با هشت ستاد ایجاد شده است، عنوان کرد: در شهرستان های دیگر نیز ستاد برگزار و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر به این صندوق اضافه شده اند.

سماواتی با بیان اینکه باید از ظرفیت ترویج سازمان جهاد کشاورزی استفاده شود، عنوان کرد: در مدت ۱۰ سال هزار و ۶۰۰ نفر از عشایر به عضویت صندوق در آمدند که از این آمار ۵۰۰ نفر مربوط به سال گذشته است.

وی ادامه داد: تاکنون ۶۵ هزار نفر از روستاییان و عشایر استان همدان زیر پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار گرفته اند.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری همدان در ادامه با بیان اینکه سال گذشته این جلسه برگزار و تفاهمنامه ای امضا شد که مسئولیت پیگیری با دفتر امور روستایی استانداری بود، اظهار داشت: طبق تفاهنامه باید ۸۰ درصد جامعه روستایی استان که بیمه نیستند زیر پوشش بیمه قرار گیرند.

فریدون عربی با بیان اینکه سال گذشته ۶۵ هزار نفر در استان همدان زیر پوشش بیمه روستاییان، کشاورزان و عشایر قرار گرفتند که رشد ۲۰۰ درصد داشت،

عربی در پایان یادآور شد: جهش بالایی در راستای بیمه روستائیان در استان همدان در سال گذشته صورت گرفته است.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©