اورنگ: پوشش های بیمه ای برای درآمد های مختلف روستاییان در نظر گرفته شد

اورنگ: پوشش های بیمه ای برای درآمد های مختلف روستاییان در نظر گرفته شد

معاون بیمه ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایرکشور گفت: برای درآمد های مختلف پوشش های بیمه ای در نظر گرفته شده است.


 به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر عباس اورنگ امروز در هفتمین جلسه شورای هماهنگی ادارات تابعه تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان اظهار داشت: یکی از وظایف صندوق ارائه خدمات به روستائیان، کشاورزان و عشایر با هر وضعیت معیشتی و درآمدی است.

وی تصریح کرد: برای عضویت در صندوق چند سطح درآمدی از 250 تا 600 هزار تومان درنظر گرفته شده و حق بیمه در این صندوق، بر حسب سطح درآمد انتخابی بیمه شده است که پنج درصد آن را بیمه شده و 10 درصد آن را دولت پرداخت می کند.

معاون بیمه ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایرکشور ابراز کرد: متقاضی در زمان ثبت نام می تواند هر سطح درآمدی را انتخاب و حق بیمه خود را پرداخت کند.

وی گفت: به عنوان مثال اگر فرد در ابتدای ورود به صندوق با توجه به سطح درآمدی مبلغی را انتخاب کند، باید ماهانه برحسب در آمد انتخابی 5 درصد آن را به عنوان حق بیمه به صندوق بپردازد.

اورنگ افزود: سهم دولت نیز دو برابر این مبلغ است که فرد با پرداخت آن از خدمات اصلی فوت، از کار افتادگی و مستمری بازنشستگی بهره مند می شود.

وی با بیان اینکه صندوق کسانی را بیمه می کند که تحت پوشش هیچ گونه بیمه ای نیستند، عنوان کرد: سه موضوع اساسی محیط زیست، آب و صندوق های اجتماعی از مهمترین اهداف دولت در حوزه اجتماعی است.

معاون بیمه ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور عنوان کرد: یکی از مهمترین چالش های امروز کشور توجه به بحث پوشش بیمه ای اقشار مختلف جامعه بویژه اقشار آسیب پذیر است.

وی با بیان اینکه مهمترین مطالبات مردم از دولت گسترش رفاه اجتماعی است، گفت: بهبود سطح معیشت مردم و ایجاد اشتغال از مهمترین خواسته های مردم از دولت ها است.

اورنگ تصریح کرد: تامین و گسترش خدمات رفاهی دولت سبب بالا رفتن امنیت در جامعه شده و این موضوع به طور مستقیم با امنیت ملی مرتبط است.

وی حوزه فعالیت صندوق روستایی را متفاوت با سازمان تامین اجتماعی دانست و ابراز کرد: جامعه هدفی که صندوق بیمه اجتماعی روستایی پوشش می دهد کاملا متفاوت بوده و خدمات ارائه شده توسط این صندوق بر حسب درآمد روستائیان، کشاورزان و عشایر است.

معاون بیمه ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور افزود: بین سازمان تامین اجتماعی و صندوق روستایی رقابتی وجود نداشته و هدف هر دو تامین پوشش بیمه ای افراد جامعه هدف خود است که خوشبختانه در طی سال های اخیر روند پوشش بیمه با رشد همراه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به کمک های دولتی که برای افراد تحت پوشش این صندوق انجام می شود سازمان تامین اجتماعی و صندوق بیمه اجتماعی روستائیان به عنوان صندوق های عام کشور محسوب می شوند.

اورنگ حمایت های صندوق از جامعه هدف خود را در راستای احقاق حقوق مردم از بودجه عمومی دولت عنوان کرد و گفت: بهبود وضعیت معیشتی مردم و بهبود وضعیت اقتصادی کشور می تواند در بهبود پوشش های بیمه ای آحاد مردم جامعه موثر باشد.

وی فعالیت صندوق بیمه اجتماعی روستائیان را تابعی از وضعیت معیشتی روستائیان دانست و خاطر نشان کرد: با اقدامات دولت در راستای  افزایش سطح درآمد مردم در روستاها استقبال آن ها نیز برای بیمه شدن افزایش می یابد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 5,207
  • 3,869,920
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©