اورنگ: عدم آگاهی کشاورزان و روستائیان منجر به بی بهره ماندن آنان از مزایای بیمه اجتماعی

اورنگ: عدم آگاهی کشاورزان و روستائیان منجر به بی بهره ماندن آنان از مزایای بیمه اجتماعی

کشاورزان و روستائیان می ­توانند با پرداخت مبالغ ناچیزی بطور سالیانه خود را تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار دهند.


 به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر عدم آگاهی عمده کشاورزان و روستائیان منجر به بی بهره ماندن آنان از مزایای بیمه شده است.

معاون بیمه­ ای و هماهنگی امور استان­ها صندوق بیمه اجتماعی کشور با بیان این نکته که بخش عمده ­ای از کشاورزان و روستائیان از مزایای بیمه بی اطلاع هستند، گفت: نبود آگاهی کشاورزان و روستائیان باعث شده تا از این بیمه بی بهره بمانند.

 عباس اورنگ در چهاردهمین گردهمایی دهیاران استان گلستان، افزود: کشاورزان و روستائیان می ­توانند با پرداخت مبالغ ناچیزی بطور سالیانه خود را تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار دهند.

وی بخش مهمی از عدم پوشش و مشکلات بیمه اجتماعی این قشر را مربوط به بخش فرهنگی دانست و افزود: وظایف دهیاران در این بخش بسیار سنگین است.

معاون بیمه­ ای و هماهنگی امور استان ها صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور در ادامه تاکید کرد: مردم نمی دانند که خدمات بیمه ای روستایی چیست و لذا مطلع ساختن مردم وظیفه ما مسئولان و شما دهیاران است.

اورنگ با بیان این نکته که بالاترین میزان حق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر 360 هزار تومان در سال است، افزود: این تنها 15 درصد از کل مبلغ بیمه است و الباقی آن را دولت به حساب بیمه شدگان پرداخت می کند.

وی همچنین با اشاره به اینکه که عدم پوشش و مشکلات بیمه اجتماعی مربوط به بخش فرهنگی است، گفت: مردم از خدمات بیمه ای اطلاع درستی ندارند.

اورنگ در پایان اظهار داشت: کمتر از 15 درصد جمعیت کشورهای دنیا از سرویس بیمه ای برخوردارند حال اینکه به برکت نظام جمهوری اسلامی شرایطی فراهم شده است تا اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه ما نیز بتوانند تحت پوشش بیمه قرار گیرند.
 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©