ششمین جلسه شورای هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان قزوین برگزار شد.

ششمین جلسه شورای هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان قزوین برگزار شد.

این جلسه که با حضور مدیران دستگاههای عضو وزارتخانه در استان ، در محل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ،روستائیان و عشایر استان برگزار شد گزارشی از عملکرد صندوق ارائه شد.


به گزراش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مسعود بابایی مدیر کل  تعاون کار و رفاه اجتماعی قزوین  در این جلسه از زحمات و همکار های ادارت تابعه شورای هماهنگی در راستای پیشبرد اهداف وزارت متبوع  تقدیر و تشکر نمود  و ضمن تاکید بر بازنگری در خصوص دستور العمل های شورای هماهنگی خواستار  شد تا اعضا  نقطه نظرات اصلاحی خودرا به دبیرخانه شورای هماهنگی مستقر در این اداره کل ارسال کنند.
بابایی همچنین در  ارتباط با موضوع تعاونیهای فراگیر و هماهنگی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ،روستائیان و عشایر و اداره کل بیمه سلامت استان جهت صدور دفترچه های درمانی ، اخذ نظرات و پیشنهادات اصلاحی مدیران محترم شورای هماهنگی در خصوص دستورالعمل شورای مزبور ، حمایت از تعاونیهای فعال در استان از طریق بانک ها و موسسات دولتی و همچنین طرح کارورزی مطالبی بیان کرد که  مقرر گردید کلیه مدیران استانی جهت تحقق سیاستهای وزارت متبوع برنامه ریزی و اقدام لازم را بعمل آورند.
در ادامه جلسه نیز سعید رضائی مدیرصندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ،روستائیان و عشایر استان ، عملکرد صندوق مذکور را به شرح ذیل بیان نمود:
در راستای اجرای اصل 29 قانون اساسی و برخورداری تمام اقشار از بیمه اجتماعی این صندوق از سال 84 تاکنون کار خود را آغاز کرده است و حق بیمه در این صندوق 15 درصد است که پنج درصد توسط سرپرست خانوار (بیمه شده ) و 10 درصد باقی مانده توسط دولت به عنوان کارفرما پرداخت می شود که افراد می توانند از مزایای بازنشستگی ، از کار افتادگی و مستمری بازماندگان استفاده نمایند.
همچنین در راستای افزایش آمار پوشش بیمه ای در سطح روستاهای این استان ستادهای راهبردی در 6 شهرستان به ریاست فرمانداران و در 12 بخش با عضویت نهادهای متولی در سطح روستاها تشکیل شده است.
وی همچنین اعلام نمود که طبق  ارزیابی بعمل آمده از سوی ستاد مرکزی صندوق، استان قزوین در 6 ماهه ابتدای سال جاری رتبه اول  جذب را درکشور کسب کرده است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 1,988
  • 4,129,252
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©