از 250 هزار نفر مشمولین بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در گلستان 37 هزار نفر تحت پوشش قرار گرفتند.

از 250 هزار نفر مشمولین بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در گلستان 37 هزار نفر تحت پوشش قرار گرفتند.

سرپرست صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر گلستان در برنامه زنده رادیویی روزنه مطرح کرد: از 250 هزار نفر مشمولین بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در گلستان 37 هزار نفر تحت پوشش قرار گرفتند.


سرپرست صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایرگلستان با بیان این نکته که آمار مشمولین استان بر اساس اطلاعات صندوق  در حدود 250 هزار نفر است،گفت: با تلاش همکاران و سایر دستگاه ها تاکنون 37 هزار نفر تحت پوشش قرار گرفته اند .

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر ، دانیال پولادوند سرپرست استان با حضور در استودیو خبر صدای گلستان افزود : از مجموع بیمه شدگان در حال حاضر 555 خانوار از مستمری ازکارافتادگی و مستمری بازماندگان این صندوق بهره مند شده اند و ماهیانه حقوق دریافت می کنند .

وی با اعلام این مطلب که برای جذب افراد مشمول و ارائه سرویس های بیمه ای از دهیاران و شرکت های تعاونی تولید روستایی به عنوان کارگزار بیمه استفاده می شود، افزود؛ در حال حاضر 124 کارگزار فعال در سطح استان با مدیریت صندوق همکاری دارند .

پولادوند اظهار کرد : ما در استان برای ثبت نام تمامی افراد ساکن در مناطق روستایی و عشایری، کشاورزان غیر ساکن در روستاها، ساکنین شهرهای کمتر از بیست هزار نفر جمعیت، رانندگان حمل و نقل بار و مسافر بین شهری، کارکنان مراکز نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و نظام دامپزشکی آمادگی داریم .

وی مشکل اصلی در استان را عدم شناخت و آگاهی مردم از حمایت های صندوق دانست و تصریح کرد؛ در بحث اطلاع رسانی عمومی همکاری همه دستگاه های اجرایی، ارگان ها و موسسات دولتی و غیر دولتی نیاز است . 

وی در توضیح تعهدات این صندوق گفت ؛ عضویت در بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر اختیاری بوده و بیمه شدگان این مجموعه می توانند از مستمری پیری ، ازکارافتادگی کلی و مستمری بازماندگان بهره مند شوند .

پولادوند در خاتمه یادآور شد: از طرح هایی که در مدیریت استان از ابتدای سال 94 تا کنون دنبال می کنیم طرح آموزش و بروزرسانی اطلاعات کارگزاران و همچنین برگزاری دو دوره آموزشی برای دهیاران روستاهای بیش از 1000 نفر جمعیت بوده که طی این دوره ها 300 نفر از دهیاران و کارگزاران با مجموعه قوانین و مقررات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر آشنا شدند .

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©