جلسه ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر استان مازندران

جلسه ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر استان مازندران

استاندار مازندران در جلسه ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خواستار افزایش سهم مازندران از بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایرشد. وی در یک برنامه ابلاغی به فرمانداران سهمیه افزایش ضریب نفوذ بیمه ای در هرشهرستان را با توجه به جمعیت مشمول آن شهرستان تا پایان سال ابلاغ نمود.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان مازندران، ربیع فلاح جلودار استاندار استان مازندران صبح امروز در جلسه ستاد توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر در سطح استان مازندران اظهار کرد: باید تلاش کنیم که تعداد افراد زیرپوشش بیمه روستایی مازندران افزایش یابد.

وی در یک برنامه ابلاغی به فرمانداران سهمیه افزایش ضریب نفوذ بیمه ای در هر شهرستان را با توجه به جمعیت مشمول آن شهرستان تا پایان سال ابلاغ نمود که با توجه به این ابلاغیه تا پایان سال 94 باید حدود 62 هزار نفر در استان مازندران که شامل ساکنان دائمی روستاها ، کشاورزان غیر ساکن در روستاها ، عشایر ، افراد غیر مزد بگیر و ساکنان شهرهای زیر 20 هزار نفر می باشد را تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر قرار گیرند.

فلاح خاطرنشان کرد: فرمانداران و بخشداران باید زمینه ای ایجاد کنند تا از تمام ظرفیت در نظر گرفته شده استان استفاده شود. 

استاندار مازندران با اشاره به فرصت به دست آمده برای جذب روستائیان فاقد پوشش بیمه ای گفت: نیاز است از این ظرفیت نیز به نحو مناسبی بهره برداری شود، باید تلاش کنیم که مازندران در توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر آمار مناسبی از خود ارائه دهد.

وی با اعلام اینکه زمان کوتاهی برای شناسایی و تحت پوشش قرار دادن بیمه ای افراد در نظر می گیریم، یادآور شد: با برنامه ریزی مسئولان بهزیستی و کمیته امداد نباید هیچ مددجویی فاقد بیمه در استان داشته باشیم، این دو نهاد جامعه هدف را شناسایی کنند و نسبت به پوشش صد درصدی بیمه ای افراد تحت پوشش خود اقدام کنند. مسئولان بهزیستی و کمیته امداد به مدت دو هفته برای شناسایی مددجویان فرصت دارند و پس از اتمام این وقت، برنامه ریزی برای زیر پوشش قرار دادن این افراد تا پایان سال انجام شود.

رئیس ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان افزود : فرمانداران نسبت به تشکیل جلسه ستاد راهبردی بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر شهرستان هر ماه یکبار با هماهنگی صندوق استان اقدام و سطح جلسات را با حضور خود و روسای ادارات شهرستانی انجام دهند.

در ادامه علی قمی اویلی مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان مازندران ضمن ارایه گزارش از عملکرد بیمه استان عنوان کرد: برنامه دولت تدبیر وامید استقرار نظام تامین ، گسرش عدالت اجتماعی ، ریشه کن کردن فقر ، توسعه انسانی و ایجاد امید و آینده ای روشن از مزایای بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر است.

وی در پایان افزود:  رسالت بیمه تحت پوشش قرار دادان  فرد ، خانواده و جامعه است. اصلی ترین استراتژی ما افزایش ضریب نفوذ بیمه ای است.

در پایان فرمانداران  و سایر مدیران کل عضو ستاد راهبردی بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان به بیان نظرات و پیشنهادات و آمارهای شهرستانی پرداختند و گزارش عملکرد خود را ارائه دادند.

 

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 2,312
  • 4,191,193
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©