هشتمین نشست شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان

هشتمین نشست شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان

هشتمین نشست شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جبار احمد پور مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کردستان در سنندج برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر شامگاه شنبه هشتمین نشست شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جبار احمد پور مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کردستان  در سنندج برگزار شد.

جبار احمدپور در ابتدا به جوان بودن صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با سابقه ده ساله  اشاره کرد و گفت: این صندوق  درکردستان از  سال 87 با 132 کارگزاری کار خود را در سطح روستاهای استان آغاز کرد و در حال حاضر 130 کارگزار فعال در سطح استان دارد.

مدیر دفتر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان کردستان حذف سقف سنی برای بیمه شدگان را یکی از اقدامات بسیار خوب دولت یازدهم در توسعه بیمه های روستایی در استان دانست و تصریح کرد: با تصویب قانون جدید، تمام افراد بالای 18 سال فاقد بیمه های دیگر، می توانند با پرداخت کمترین مبلغ زیرپوشش بیمه قرار گیرند.

احمدپور اظهار کرد: کشاورزان روستایی ساکن شهر  و ساکنان شهرهای زیر بیست هزار خانوار نیز از مزایای بیمه های اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر بهره مند می شوند.

وی از ارتقای رتبه استان کردستان در زمینه بیمه شدگان از رتبه 18 به رتبه 9 در پایان 6 ماهه اول امسال خبر داد و گفت: در حال حاضر از 138 هزار مشمول بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر در استان، 42 هزار نفر بیمه هستند.

در پایان  مدیر دفتر کردستان گفت: به طور معمول مقدار بیمه شدگان در کل کشور 23 درصد اعلام شده است اما همین آمار  در کردستان  به 30 درصد افزایش یافته است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 4,522
  • 3,901,203
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©