پرداخت بیمه بیکاری و غرامت ایام بارداری خدمات جدید صندوق بیمه اجتماعی کشاوررزان ، روستائیان و عشایر

پرداخت بیمه بیکاری و غرامت ایام بارداری خدمات جدید صندوق بیمه اجتماعی کشاوررزان ، روستائیان و عشایر

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: قرار است آیین نامه را بازنگری کنیم و بیمه بیکاری، غرامت دستمزد و غرامت ایام بارداری به خدمات صندوق اضافه گردد.


 محمدرضا رستمی در جمع خبرنگاران در بوشهر در ارتباط با اهداف سفرش به استان بوشهر اظهار داشت: در این سفر به دنبال پیگیری مسائل و مشکلات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان بوشهر هستیم.

وی بیان کرد: در استان بوشهر 85 هزار خانوار در جمعیت روستایی، عشایری و کشاورز داریم که از این تعداد 11 هزار خانوار زیرپوشش بیمه اجتماعی قرار گرفتند و این رقم باید افزایش یابد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: برای افزایش خانوارهای تحت پوشش نیازمند کمک استاندار و مدیران اجرایی استان هستیم ضمن اینکه از توجه ویژه استاندار به مسائل بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر قدردانی می کنم.

رستمی بابیان اینکه در حال حاضر یک میلیون و 350 هزار نفر در کل کشور زیرپوشش بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر هستند، تصریح کرد: پیش بینی ما این است که 6 میلیون نفر دیگر در کل کشور باید بیمه کنیم.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اضافه کرد: البته از جمعیت 6 میلیون نفری حدود 2 میلیون نفر عضو سایر بیمه ها هستند و درنهایت جمعیتی که باید عضو بیمه روستاییان و عشایر شوند 4 میلیون نفر است که ازا ین تعداد یک میلیون و 350 هزار نفر بیمه شدند.

وی با اشاره به خدمات صندوق بیمه اجتماعی، روستاییان و عشایر بیان کرد: صندوق بیمه اجتماعی به افراد زیرپوشش خود مستمری پیری، مستمری ازکارافتادگی و مستمری فوت پرداخت می کند و سقف پرداخت برای هر نفر ماهانه 400 هزار تومان است.

رستمی بابیان اینکه کسی مشمول خدمات بیمه می شود که 15 سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد، اظهار داشت: فرد برای دریافت مستمری ازکارافتادگی باید یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اضافه کرد: حق بیمه ای که از هر نفر دریافت می کنیم 360 هزار تومان در سال است که در قبال این مبلغ ناچیز ماهانه 400 هزار تومان به افراد زیرپوشش پرداخت می کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر 3500 شبکه کارگزاری در کل کشور وظیفه خدمات بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر را بر عهده دارند، گفت: قرار است آیین نامه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر بازنگری کنیم و در این شیوه جدید بیمه بیکاری، غرامت دستمزد و غرامت ایام بارداری نیز به خدمات صندوق بیمه اجتماعی اضافه خواهد شد.

رستمی بابیان اینکه امیدواریم تا سه ماه آینده تکلیف بازنگری آیین نامه صندوق به اتمام برسد، اظهار داشت: در کل کشور 30 هزارنفر مستمری بگیر داریم که در استان بوشهر این رقم 30 نفر است.

وی در مورد حجم سرمایه های صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر گفت: در حال حاضر حجم سرمایه های صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر 6 هزار میلیارد تومان است که در حوزه های فولاد، ساختمان و پتروشیمی سرمایه گذاری شده است .

رستمی بیان کرد: امسال 350 میلیارد تومان دولت به صندوق کمک کرده و این رقم در سال گذشته 300 میلیارد تومان بوده است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©