صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر خدمات جدیدی را ارایه می کند

صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر خدمات جدیدی را ارایه می کند

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایرگفت:با بازنگری آئین نامه بیمه اجتماعی روستاییان، عشایر و کشاورزان بیمه بیکاری، غرامت دستمزد و غرامت ایام بارداری به خدمات این صندوق اضافه می شود.


به گزارش "چغادک نیوز"،محمدرضا رستمی در جمع خبرنگاران در بوشهر در ارتباط با اهداف سفرش به استان بوشهر گفت: در این سفر به دنبال پیگیری مسائل و مشکلات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان بوشهر هستیم.

وی اظهار کرد: در استان بوشهر 85 هزار خانوار در جمعیت روستایی، عشایری و کشاورز داریم که از این تعداد 11 هزار خانوار زیرپوشش بیمه اجتماعی قرار گرفتند و این رقم باید افزایش یابد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایرافزود: برای افزایش خانوارهای تحت پوشش نیازمند کمک استاندار و مدیران اجرایی استان هستیم ضمن اینکه از توجه ویژه استاندار به مسائل بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر قدردانی می کنم.

رستمی بابیان اینکه در حال حاضر یک میلیون و 350 هزار نفر در کل کشور زیرپوشش بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر هستند، تصریح کرد: پیش بینی ما این است که 6 میلیون نفر دیگر در کل کشور باید بیمه کنیم.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اضافه کرد: البته از جمعیت 6 میلیون نفری حدود 2 میلیون نفر عضو سایر بیمه ها هستند و درنهایت جمعیتی که باید بیمه روستاییان و عشایر شوند 4 میلیون نفر است که ازا ین تعداد یک میلیون و 350 هزار نفر بیمه شدند.

وی با اشاره به خدمات صندوق بیمه اجتماعی، روستاییان و عشایر بیان کرد: صندوق بیمه اجتماعی به افراد زیرپوشش خود مستمری پیری، مستمری ازکارافتادگی و مستمری فوت پرداخت می کند و سقف پرداخت برای هر نفر ماهانه 400 هزار تومان است.

رستمی بابیان اینکه کسی مشمول خدمات بیمه می شود که 15 سال حق بیمه داشته باشد، اظهارکرد: برای دریافت بیمه ازکارافتادگی باید یک سال سابقه پرداخت بیمه داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: حق بیمه ای که از هر نفر دریافت می کنیم 360 هزار تومان در سال است که در قبال این مبلغ ناچیز ماهانه 400 هزار تومان به افراد زیرپوشش پرداخت می کنیم. 

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اظهارکرد: در کل کشور 30 هزارنفری مستمری بگیر بیمه اجتماعی روستائیان، عشایر و کشاورزان هستند که 30 نفر آن مربوط به استان بوشهر است.

رستمی افزود: دولت امسال سه هزارو 500 میلیارد ریال به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور کمک کرد این درحالی است که این رقم در سال گذشته سه هزار میلیارد ریال بوده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر 3500 شبکه کارگزاری در کل کشور وظیفه خدمات بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر را بر عهده دارند، گفت:با بازنگری آئین نامه بیمه اجتماعی روستاییان، عشایر و کشاورزان بیمه بیکاری، غرامت دستمزد و غرامت ایام بارداری به خدمات این صندوق اضافه می شود.

رستمی در مورد حجم سرمایه های صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر گفت:  حجم سرمایه های صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر 6 هزار میلیارد تومان است و در حال حاضر این صندوق در سه حوزه فولاد، پتروشیمی و ساختمان سرمایه گذاری کرده است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 693
  • 4,126,083
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©