دولت یازدهم عزمی جدی برای حل مشکلات روستائیان ، عشایر و کشاورزان دارد

دولت یازدهم عزمی جدی برای حل مشکلات روستائیان ، عشایر و کشاورزان دارد

استاندار خراسان جنوبی که صبح امروز در دیدار مدیرعامل صندوق بیمه روستائیان و عشایر کشور با ایشان سخن می گفت با بیان این مطلب افزود :دولت یازدهم تلاشی جدی و عزمی راسخ برای حل مشکلات عشایر ،روستائیان و کشاورزان داشته و دارد .


به گزارش اداره کل روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استاندار خراسان جنوبی  برگزاری همایش روستائیان کشور به ریاست رئیس جمهوری را یکی از مهم ترین مصداق های این امر برشمرد و خاطر نشان ساخت: نام گذاری ۱۵ مهرماه به عنوان روز روستا در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران از دیگر مواردی است که نشان می دهد دولت توجه جدی به حل مشکلات روستائیان و کشاورزان دارد.
استاندار به اقدامات انجام شده در استان در این زمینه پرداخت و افزود: در حال حاضر با پیگیری های به انجام رسیده ،مجوز تاسیس دهیاری و ردیف اعتباری مشخص برای تمامی روستاهای مرزی بالای ۲۰ خانوار استان اخذ شده است.
وی کشاورزان را قشری مولد و بسیار مهم در توسعه اقتصادی کشور دانست و خاطر نشان ساخت: متاسفانه خشکسالی های چند سال اخیر این قشر زحمت کش را با مشکلاتی مواجه ساخته که امیدواریم با برنامه هایی که دولت در دست اجرا است این مشکلات به حداقل کاهش یابد.
وی راه اندازی صندوق بیمه محصولات روستائیان و عشایر را از جمله کارهای مهم و زیربنایی برای کمک به روستائیان و عشایر دانست و افزود :خدماتی که در این صندوق عاید روستائیان و عشایر و کشاورزان می شود باید به طرق مقتضی و مطلوب اطلاع رسانی شود تا شاهد اقبال بیشتری از سوی مردم نسبت به این صندوق باشیم .
وی با بیان اینکه استان آمادگی کامل برای حمایت از صندوق بیمه کشاورزان و عشایر دارد گفت :امید است مسئولین در مرکز نیز به تعهدات خود در این زمینه پایبند بوده تا شاهد توجه جدی به عشایر ،روستائیان و کشاورزان در این زمینه باشیم.
مدیرعامل صندوق بیمه روستائیان و عشایر کشور نیز در این دیدار هدف از تاسیس این صندوق را حمایت از روستائیان و کشاورزان دانست و افزود :این صندوق نقش مهمی در راستای حمایت از کشاورزان و عشایر در زمان از کار افتادگی و بازنشستگی برعهده دارد .
محمدرضارستمی ، با بیان اینکه تاکنون بالغ بر یک میلیون و سیصد و پنجاه هزار نفر سرپرست خانوار تحت پوشش این بیمه قرار گرفته اند گفت:کل مشمولین تحت پوشش این صندوق کشور بیش از ۶ میلیون نفر می باشند .
وی با بیان اینکه استان خراسان جنوبی رتبه ششم کشور را از حیث افراد تحت پوشش این صندوق دارد گفت :با توجه به ظرفیت ها و قابلیت هایی که خراسان جنوبی در بخش عشایر و کشاورزان دارد این میزان می تواند تا حد زیادی افزایش پیدا کند .

این گزارش حاکیست؛ در این دیدار تفاهم نامه همکاری بین استانداری خراسان جنوبی و صندوق بیمه روستائیان ،عشایر و کشاورزان به امضای استاندار خراسان جنوبی و مدیرعامل صندوق بیمه روستائیان و عشایر کشور رسید.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 683
  • 4,126,073
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©