رستمی : پوشش تعهدات کوتاه مدت در صندوق بیمه کشاورزان،روستائیان و عشایر

رستمی : پوشش تعهدات کوتاه مدت در صندوق بیمه کشاورزان،روستائیان و عشایر

مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان،روستائیان و عشایر، گفت: بحث پوشش تعهدات کوتاه مدت در آیین نامه بازنگری و تقریبا نهایی شده که اجرایی خواهد شد.


 محمد رضا رستمی، امروز (۹ آذر ماه) در ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر خراسان جنوبی اظهار کرد: با توجه به اینکه بیمه روستایی برای روستائیان و عشایر اجباری نبوده این موضوع باعث شده تا در جذب روستائیان با مشکل مواجه باشیم.

وی با اشاره به اینکه در طی ۱۰ سال باید ۱۰۰ درصد جمعیت روستایی تحت پوشش قرار می گرفت، افزود: دلایل مختلفی وجود دارد که باعث شده جمعیت تحت پوشش به میزان مورد نظر نرسد.

مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان،روستائیان و عشایر کشور ادامه داد: با توجه به اینکه تعهدات این صندوق در بلند مدت بوده و معمولا افق دید مردم و بخصوص جوامع شرقی کوتاه مدت است باعث شده تا از این بیمه استقبال مورد نظر انجام نشود.

رستمی یادآور شد: بحث پوشش تعهدات کوتاه مدت در آیین نامه بازنگری تقریبا نهایی شده که اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: در طی این ۱۰ سال فعالیت مشکلات را شناسایی و در راستای رفع آن ها با برنامه ریزی و کار کار شناسی براب رفع آن ها تلاش شده است.

مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان،روستائیان و عشایر کشور با اشاره به اینکه عدم اطلاع رسانی یکی دیگر از دلایل اصلی عدم شناسایی از این نوع بیمه ها است، تاکید کرد: با توجه به وسعت و نقاط دور از دسترس کار سنگین و بحث بیشتری نیاز دارد که باید از طریق صحبت رو در رو این امر را بین روستائیان بخصوص عشایر ارائه دهیم.

رستمی با بیان اینکه کارگزاران این بیمه معمولا افراد با چند مشغولیت کاری هستند، تصریح کرد: به دلیل اینکه این افراد مشغولیت کاری داشته و نمی توانند به خوبی در این خصوص فعالیت داشته باشند ورود بخش خصوصی به این حوزه از برنامه های در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: در خصوص بیمه کارفرمایان بخش کشاورزی که بر عهده تامین اجتماعی بوده با این سازمان قرار داد بسته شده تا این حوزه به بیمه کشاورزی و روستائیان محول شود.

مدیرعامل صندوق بیمه روستائی، عشایر و کشاورزی تاکید کرد: در صورت وجود درخواست برای مشارکت در پروژه ها در صورت وجود پروژه های با بازدهی بالا مشارکت می کنیم.

رستمی خاطر نشان کرد: در صورت که تعداد بیمه شدگان این استان تا سال آینده به بالای ۷۰ درصد افزایش یابد این صندوق از مبلغ بیمه ای دریافت از این استان ۲۰ برابر آن را در پروژه های با بازدهی بالا سرمایه گذاری خواهد کرد

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 650
  • 3,888,905
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©