مجوز فعالیت در کارگزاری بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر به بخش خصوصی واگذار می گردد

مجوز فعالیت در کارگزاری بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر به بخش خصوصی واگذار می گردد

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور در مازندران گفت : مشغله کاری دهیاران و مشکلات روستائیان برای دسترسی به آنها سبب شد تا متقاضیان برای ثبت نام و انجام امور بیمه ای بی انگیزه شوند .


محمدرضا رستمی در همایش صندوق بیمه روستائیان و کشاورزان مازندران در ساری از افراد خواست تا پیش از اجرای روند جدید، اقدامات لازم برای بیمه انجام دهند .
وی همچنین گفت:سال گذشته سقف سنی برای بیمه شدن افراد برداشته شد و با این کار شرایط برای ثبت نام و بیمه افراد با سن بالا فراهم شده بود. 
 سقف سنی بیمه بازنشستگی در گذشته برای مردان 55 و برای زنان 50 سال بود که می توانستند از این طریق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ورود کنند اما طبق قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی و اصلاحیه آن تمام جمعیت بالای 18 سال عشایر و روستائی کشور می توانند در صندوق بیمه اجتماعی روستائیان عضو شوند .
مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور همچنین از واگذاری فعالیت این بیمه به بخش خصوصی خبر داد و گفت: با این کار، زمینه افزایش افراد زیر پوشش بیمه فراهم خواهد شد .
وی اظهار کرد:دهیاران ،تعاونی های روستایی و تحصیل کردگان دانشگاهی که در زمینه بیمه فعالیت دارند می توانند برای دریافت مجوز فعالیت در کارگزاری بیمه کشاورزان ، عشایر و روستاییان اقدام کنند. 
وی ادامه داد: هم اکنون دهیاری ها به صورت متمرکز کارهای لازم را برای ثبت نام، جمع آوری و ارسال مدارک روستاییان متقاضی بیمه روستائی و عشایری انجام می دهند. 
مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور افزود: مشغله کاری دهیاران و مشکلات روستائیان برای دسترسی به آنها سبب شد تا متقاضیان برای ثبت نام و انجام امور بیمه ای بی انگیزه شوند .
مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان وعشایر کشور گفت که این صندوق از محرومیت های ابزاری در روند فعالیتش مواجه است .
وی ادامه داد : صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ،روستائیان و عشایر کشور هم اکنون برای جذب افراد تنها با شیوه و رویه برگزاری همایش ها و تبلیغات چهره به چهره با افراد اقدام می کند. 
به گفته رستمی روند مطلوب سازی بیمه روستاییان و کشاورزان می بایست با افزایش فعالیت و آگاهی بخشی افراد در سطح جامعه صورت بگیرد . 
وی با اشاره به اینکه از 460 هزار خانوار روستایی و کشاورز مازندران تنها بخش اندکی زیر پوشش این نوع بیمه قراردارند ، ادامه داد : این استان با جمعیت بالای روستایی از نقاط مهم و اولویت دار صندوق بیمه اجتماعی روستایی ، عشایر و کشاورزی کشور به شمار می رود.
رستمی گفت که پرداخت تنها پنج درصد حق بیمه از سوی کشاورزان و روستائیان می تواند گام موثری برای پوشش افراد و تامین امنیت زندگی آنان باشد .
ساکنان دائمی روستاها، روستائیان ساکن در شهرها و دارای زمین در روستا، رانندگان حمل و نقل باربری و نظام مهندسی و کشاورزی از جمله جامعه هدف این بیمه هستند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 4,467
  • 3,901,148
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©