برنامه ریزی برای بیمه 100 هزار عضو جدید صندوق

برنامه ریزی برای بیمه 100 هزار عضو جدید صندوق

عضو هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گفت: یک میلیون و 300 هزار خانوار در کشور زیرپوشش بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان قرار دارند.


به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، عباس اورنگ ظهر امروز در جلسه ستاد راهبردی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان کردستان در سنندج، اظهار کرد: حدود 4 میلیون خانوار در کشور مشمول بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر هستند.

به گفته وی، تاکنون بیش از یک میلیون و 300 هزار خانوار در سطح کشور زیرپوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار دارند و براساس پیش بینی ها، بیش از 100 هزار نفر دیگر به این آمار اضافه خواهند شد.

عضو هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با بیان اینکه در حال حاضر نزدیک به 35 هزار مستمری بگیر این صندوق در کشور وجود دارد، گفت: صندوق بیمه روستائیان در سال 48 در کشور فعالیت خود را آغاز کرد، اما بنا به دلایلی نتوانست موفق عمل کند.

اورنگ اظهار کرد: این صندوق در سال 84 و بعد از 30 سال انتظار فعالیت خود را در کشور از سر گرفت و تاکنون گام های بسیار خوبی در راستای جذب مشمولان در روستاهای مختلف برداشته است.

به گفته وی، رفاه و تامین اجتماعی مهم ترین مطالبه جامعه از دستگاه ها و نهادهای مختلف است و اگر موضوع بهداشت، سلامت، اشتغال و مسکن در هر کشوری مورد توجه قرار گیرد توسعه رفاهی در آن محقق می شود.

عضو هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با بیان اینکه این مهم یک خواست اجتماعی و در کشوری همچون ایران اسلامی یک مطالبه دینی نیز محسوب می شود، اظهار کرد: اصل 29 قانون اساسی به دستگیری از نیازمندان و درماندگان تاکید دارد و این نشان از اهمیت این مهم در کشور ایران است.

اورنگ ترویج فرهنگ حرکت به سمت بیمه های اجتماعی را در کشور نیازی ضروری دانست و گفت: تفاوت سازمان های بیمه گر با نهادهای حمایتی در این است که در اینجا مستمری کمک نیست و حقی است که باید پرداخت شود.

وی خاطرنشان کرد: نبود تمکن مادی در بسیاری از مواقع دلیل عدم گرایش افراد به بهره مندی از مزایای بیمه های اجتماعی نبوده و با وجود درآمدهای بالا حاضر به پرداخت حق بیمه نیستند.

عضو هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر فرهنگ سازی در این حوزه را نیازی ضروری دانست و خاطرنشان کرد: نقش آموزش و پرورش و رسانه های جمعی به ویژه صدا و سیما در فرهنگ سازی بیمه تعیین کننده و کلیدی است.

اورنگ با بیان اینکه مشکلات ساختار فرهنگی از مهم ترین دلایل عدم گرایش مردم روستاها به سمت بیمه های روستایی است، گفت: وظیفه اصلی صندوق پشتیبانی از بیمه شدگان و تلاش در راستای بهره مندی مردم از خدمات رفاهی است.

به گفته وی، ساختار صندوق ساختاری چابک بوده و سریع عمل می کند ورود به طرح هایی که بهره وری بیشتری را داشته باشند در بحث سرمایه گذاری در اولویت قرار گرفته است.

این عضو هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با بیان اینکه ساختار صندوق های بیمه ای در کشور ما به گونه ای است که اجازه ورود به طرح های خرد را نمی دهد، اظهار کرد: طرح های بزرگ اقتصادی که بخش خصوصی کمتر به آن ورود پیدا می کند اولویت صندوق های بیمه در بحث سرمایه گذاری است.

اورنگ خاطرنشان کرد: ورود صندوق های بیمه ای به طرح های کوچک موجب ضربه زدن به بخش خصوصی می شود و سودآوری لازم را نیز نخواهد داشت.

وی در پایان با بیان اینکه در طول برنامه چهارم، چهار صندوق بیمه گر در سطح کشور فعالیت خواهند کرد گفت: سازمان تامین اجتماعی در حوزه بیمه کارگران، بازنشستگی کشور در زمینه بیمه کارکنان دولت، بیمه نیروهای مسلح و صندوق بیمه اجتماعی فراگیر که وظیفه آن به عهده صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گذاشته شده است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 139
  • 3,864,852
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©