130 هزار خانوار روستایی و عشایری هدفگذاری پوشش بیمه ای

130 هزار خانوار روستایی و عشایری هدفگذاری پوشش بیمه ای

استاندار اردبیل گفت: پوشش بیمه اجتماعی 130 هزار خانوار روستایی و عشایری در استان اردبیل هدف گذاری شده که امیدواریم ظرف سال های آینده بتوانیم این هدف مهم را محقق کنیم.


 مجید خدابخش در جلسه ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در استانداری اردبیل اظهار داشت: باید همه دستگاه های متولی خدمات رسانی به روستائیان، کشاورزان و عشایر دست به دست هم دهند تا با آگاه سازی و اطلاع رسانی به جامعه روستایی و عشایری افراد در گروه های سنی مختلف بتوانند تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار گیرند.

وی تصریح کرد: سال گذشته با هدف تعمیم و گسترش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در استان اردبیل و با هدف اجرای اصل 29 قانون اساسی بین استانداری اردبیل و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر تفاهمنامه مشترک همکاری امضاء شد.

استاندار اردبیل گفت: در این تفاهمنامه که بین استانداری و مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به امضاء رسید قرار شد بر اساس برنامه ریزی مشترک در یک دوره زمانی سه ساله، حداقل 80 درصد جمعیت جامعه هدف استان تحت پوشش این بیمه قرار گیرد.

 خدابخش ضرورت توسعه بیمه اجتماعی را یادآور شد و افزود: برای تامین آینده قشر آسیب پذیر جامعه، توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر ضرورتی انکارناپذیر است و توسعه این بیمه مستلزم توجه جدی و فرهنگ سازی است.

وی با یادآوری اینکه در دولت تدبیرو امید برنامه های بسیار خوبی برای توسعه روستاها وجود دارد، بیان کرد: امیدواریم در سایه این برنامه ها و توسعه بیمه اجتماعی بتوان مهاجرت روستائیان و کشاورزان را به حداقل رساند و حتی زمینه مهاجرت معکوس را فراهم کرد.

خدابخش با بیان اینکه بیمه اجتماعی روستایی می تواند پشتوانه بسیار قوی و دلگرم کننده برای تلاشکران عرصه تولید در مناطق روستایی و عشایری باشد، اضافه کرد: به راحتی می توانیم با بسترسازی و بهره گیری از این ظرفیت بیمه روستایی در امر تولید و تقویت این سنگر موفق عمل کنیم.

وی بیمه های اجتماعی را یکی از مهمترین بخش ها برای حفظ کرامت انسانی و عزت نفس افراد دانست و ادامه داد: اگر فرهنگ بیمه در کشور و به ویژه استان اردبیل نهادینه شده و گسترش پیدا کند، در مواقع بروز حوادث و مشکلات نیاز به کمک های دولتی و غیر دولتی نیز کمتر خواهد بود.

استاندار اردبیل با یادآوری اینکه با برداشته شدن سقف سنی و شرایط سکونت در روستاها باید استقبال روستائیان از پوشش بیمه ای بیشتر از این باشد گفت: امیدواریم با کمک همه دستگاه های اجرایی که در روستاها و جامعه عشایری خدماتی را به مردم ارائه می کنند، زمینه و بستر توسعه این کار بیشتر فراهم آید.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 142
  • 3,888,397
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©