رده نهم کردستان در بیمه اجتماعی

رده نهم کردستان در بیمه اجتماعی

کارگاه آموزشی کارگزاران استان کردستان برگزار شد


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کارگاه آموزشی کارگزاران استان کردستان برگزار شد . این کارگاه که با حضور بیش از 100 نفر از کارگزاران استان در باشگاه فرهنگیان سنندج برگزار شد ، باقری، مدیرکل وصول حق بیمه و حسابهای انفرادی به همراه ملائی کارشناس این حوزه وشهلاکرمی و  مهتاب ملکی از واحد تعهدات صندوق حضور داشته و به تشریح بخشنامه ها و دستورالعمل های صادر در سال جاری برای کارگزاران پرداختند.

عباس باقری ، مدیرکل وصول حق بیمه و حسابهای انفرادی در کارگاه آموزشی ،میانگین پوشش بیمه ای این صندوق را در سطح کشور 22 درصد و در استان کردستان 30 درصد ذکر کرد.وی افزود: هم اکنون سه هزار و 536 دفتر کارگزارای در دور افتاده ترین نقاط کشور مستقر شده است.

وی با اشاره به اینکه پوشش بیمه ای روستاییان و عشایر در استان کردستان در سال های 93 و 94 رشد خوبی داشته است گفت: تاکنون 42 هزار خانوار از جمعیت مشمول استان عضو این صندوق شده اند اما تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله هست.
وی با بیان اینکه کردستان از میان 31 استان کشور در رده نهم کشوری قرار دارد افزود: پیش بینی می شود 138 هزار خانوار در کردستان بتوانند از تعهدات صندوق بهره مند شوند.
وی اظهار کرد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سال 84 با هدف حمایت از روستاییان، بهبود زندگی معیشتی و ارایه خدمات مطلوب به آنها تاسیس شد.
وی با اشاره به اصل (29) قانون اساسی برخورداری از بیمه های اجتماعی بازنشستگی و از کارافتادگی را حق همگانی آحاد جامعه دانست و گفت: دولت موظف است در راستای ارایه خدمات مطلوب به روستاییان و عشایر تلاش کند.
او حمایت های بیمه اجتماعی صندوق را شامل بیمه بازنشستگی، مستمری از کار افتادگی، مستمری فوت عنوان کرد .
به گفته وی برخوراری از سلامت، رفاه، امنیت غذایی، تامین اجتماعی و فرصت های برابر در افق 1404 برنامه توسعه، مورد توجه جدی قرار گرفته است.
 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 759
  • 4,126,149
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©