معاون وزارت تعاون: وضعیت سازمان های بازنشستگی کشور بحرانی است

معاون وزارت تعاون: وضعیت سازمان های بازنشستگی کشور بحرانی است

اصفهان-ایرنا- معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امروز آمار فقر و وضعیت سازمان های بازنشستگی کشوری، بد و بحرانی است.


به گزارش ایرنا، سیدحسن هفده تن روز دوشنبه در نشست هم اندیشی سازمان تامین اجتماعی و کانون عالی انجمن های صنفی و کارفرمایان ایران در اصفهان افزود: اگر در سیاستگذاری ها تجدیدنظر نکنیم، وضعیت بدتر نیز خواهد شد.
وی گفت: اگر تدابیر دولت یازدهم اجرا نشده بود، امروز سازمان تامین اجتماعی نیز به وضعیت سازمان بازنشستگی کشور و سازمان بازنشستگی فولاد دچار شده بود.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین گفت: برای رسیدگی به وضعیت محرومین باید سیاست های اقتصادی کشور را در سطح شاخص های کلان اصلاح کنیم.
وی افزود: با ظرفیت هایی که در کشور وجود دارد، باید وضعیت معیشت کارگران بهتر از وضعیت کنونی باشد.
وی با بیان اینکه سیاستگذاری های غلط دوره های گذشته، صنعت را با مشکلات زیادی مواجه کرده است، مزد پایین، فقر، تبعیض و رانت خواری را از پیامدهای این سیاست ها برشمرد.
معاون روابط کار وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه همه ما وامدار تولیدکنندگان هستیم، اما تولیدکنندگان وامدار هیچ سازمانی نیستند،تصریح کرد: کارفرمایان کشور در ابتدای کار دولت تدبیر و امید، مردانه در کنار دولت ایستادند و از دولت حمایت کردند.
هفده تن با بیان اینکه امروز دنیا به جای بحران نفت، با بحران آب مواجه است، تصریح کرد: اما کشور ما نه با بحران نفت و نه با بحران آب مواجه است بلکه دچار بحران عقلانیت و تدبیر است.
وی با بیان اینکه رشد اقتصادی با اصلاح سیاست های کلان کشور حاصل می شود،گفت:با اصلاح سیاست های پولی و مالی کشور می توانیم شاهد رشد تولید و سرمایه گذاری باشیم.
وی با بیان اینکه تا زمانی که دستمزد کارگران، افزایش پیدا نکند، بهره وری نیز رشد نمی کند، گفت: با اصلاح سیاست های اقتصادی کشور به رشد اقتصادی بالنده دست پیدا خواهیم کرد.
هفده تن با بیان اینکه کارگر باید با عزت کار کند،با عزت بازنشسته شود و بالاترین حقوق را دریافت کند، افزود: با برنامه های جدید به دنبال صیانت از نیروی کار و حقوق کارگران و تجویز داروهای تلخ اما شفابخش هستیم .
وی با بیان اینکه تمام آیین نامه های روابط کار را اصلاح کردیم، افزود: در عرصه روابط کار با هدف بزرگسازی اقتصاد ملی و رفع موانع تولید، سرمایه گذاری، توسعه نوآوری و بهروری، رویکردهای گذشته را عوض کردیم تا چرخ دنده های تولید را روان سازی کنیم.
وی با بیان اینکه باید تعدادی از نمایندگان تشکل های کارفرمایی و کارگری در مجلس دهم حضور داشته باشند، گفت: تا اعضای مجلس شورای اسلامی را نمایندگان تشکل ها تشکیل ندهند نمی توان انتظار رفع مشکلات تولید را داشته باشیم.
وی با بیان اینکه ما بدنبال این هستیم تا کارفرمایان را نسبت به مسائل ایمنی کار حساس کنیم، افزود: خون کارگران مانند خون شهیدان است و برای ما خط قرمز محسوب می شود.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:با عقلانیت توام با شجاعت باید در پایان برنامه، حوادث منجر به فوت را به سرعت کاهش دهیم.
وی گفت: نرخ بازگشت سرمایه در اقدامات پیشگیرانه 220 درصد و در نرخ تامین تجهیزات فردی ایمنی 337 درصد است.
هفده تن بر ضرورت وارد نکردن تجهیزات ایمنی فردی از کشور چین تاکید کرد و گفت: در صورت ورود اینگونه کالاها با مدیران گمرکات کشور برخورد قانونی خواهیم کرد.
وی گفت: در شورای عالی کار و شورای عالی اشتغال و شورای عالی حفاظت فنی به دنبال این هستیم تا بتوانیم سیاست هایی را طراحی کنیم که اقتصاد کشور را در طولانی ترین مدت ماندگار کند.
هفده تن با بیان اینکه طرح ارزشمند هدفمند کردن یارانه ها باید به دنبال رقابتی کردن اقتصاد و صنعت کشور باشد، افزود: بدلیل اشتباه در فرآیندهای اجرای این طرح، لطمه های بزرگی به صنعت وارد شد و دستمزدها هم در فقر مطلق قرار گرفت.
وی با بیان اینکه صیانت نیروی کار مهمترین رسالت ماست، افزود: با اجرای نادرست طرح هدفمندی یارانه ها، دو سوم قدرت خرید نیروی کار کاهش پیدا کرد و امروز جبران آن بسیار مشکل است.
معاون کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تمام نهادهای دولتی و شبه دولتی باید از عرصه فعالیت های اقتصادی خارج شوند، تصریح کرد: اقتصاد کشور را بر اساس سیاست های اصل 44 از دولت گرفتیم و به دست شبه دولتی ها دادیم.
هفده تن با بیان اینکه صنعت گردشگری یکی از مزیت های بزرگ برای توسعه رفاه و اقتصاد کشور است، گفت: هزینه های صنعت گردشگری در مقایسه با تولیدات و صنایع دیگر در پایین ترین میزان قرار دارد.
وی با بیان اینکه خط قرمزهایی برای صنعت گردشگری تعریف شده که جلوی رشد این صنعت را گرفته است، تصریح کرد: در حوزه روابط کار حدود یکصد فعالیت که در توسعه اقتصاد کشور تاثیری نداشتند، تعطیل و حدود 10 برنامه دستاورد محور جایگزین آنها شد.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین گفت:
دولت به جای سیاست های حمایتی به دنبال توانمند سازی تشکل های کارفرمایی و کارگری کشور است.
وی خاطرنشان کرد: امروز بحران هویت در تشکل ها وجود دارد و آنها نمی توانند هم راستای دولت در تصمیم سازی ها نقش داشته باشند.
هفده تن گفت: سران تشکل های کارفرمایی باید با تدبیر و عقلانیت احساسات تشکل ها را کنترل و کشور را از بحران خارج کنند.
معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دولت بدون حضور تشکل ها در تصمیم های اقتصادی نباید هیچ اقدام اجرایی انجام دهد، خاطرنشان کرد: بدون حضور نماینده کانون کارفرمایان کشور در شورای گفتگوی ملی نمی توان تصمیم های اثرگذاری اتخاذ کرد.
وی افزود: طبق مصوبه دولت استانداران موظفند در تمام جلسات اشتغال و تولید و رفع موانع، از نمایندگان تشکل ها دعوت کنند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©