رده شانزدهم بیمه کشوری برای خراسان رضوی

رده شانزدهم بیمه کشوری برای خراسان رضوی

عباس باقری بیان کرد: استان خراسان رضوی از نظر درصد پوشش و ضریب نفوذ بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان وعشایر با توجه به شاخص جمعیت مشمول استان در رده شانزدهم کشوری قرار دارد ..


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کارگاه آموزشی کارگزاران استان خراسان رضوی با حضور دکتر محمدپوستین دوز معاونت بیمه ای و هماهنگی امور استانها، عباس باقری مدیرکل وصول حق بیمه و حسابهای انفرادی ، مصطفی شریعتی سرپرست اداره کل هماهنگی و نظارت بر امور استانها، محمود کاظمی مدیراستان و جمعی از کارشناسان ادارت کل وصول حق بیمه و حسابهای انفرادی، تعهدات قانونی، آمار و فناوری اطلاعات و محاسبات بیمه ای و بیش از 144نفر از کارگزاران در سالن همایش اداره کل سازمان تامین اجتماعی استان برگزار شد .

عباس باقری، مدیرکل وصول حق بیمه و حسابهای انفرادی در این کارگاه آموزشی،  به بیان تعاریفی از مفهوم تامین اجتماعی پرداخت و همچنین مبانی قانونی تشکیل صندوق را بیان کرد.

 وی میانگین پوشش و ضریب نفوذ بیمه ای توسط صندوق را در سطح کشور 22 درصد و در سطح استان خراسان رضوی 23 درصد اعلام کرد.

باقری گفت: از جمعیت مشمول استان که قریب به 521 هزار خانوار است، تاکنون بیش از 118هزار خانوار تحت پوشش این صندوق قرار گرفته اند. اما تا رسیدن به نقطه مطلوب و پوشش قابل قبول هنوز فاصله زیادی باقی مانده است .
وی با اشاره به اینکه اصل (29) قانون اساسی برخورداری از بیمه های اجتماعی از جمله بازنشستگی، از کارافتادگی کلی، فوت، بیکاری و … را حق همگانی برای آحاد افراد جامعه دانسته گفت: براساس قانون نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی دولت موظف است در راستا ارایه خدمات مطلوب بیمه های اجتماعی به جامعه هدف صندوق تلاش و برنامه ریزی کند.

مدیر کل وصول حق بیمه حمایت های بیمه اجتماعی صندوق را شامل مستمری پیری ، مستمری از کار افتادگی کلی و مستمری فوت برای بازماندگان بیمه شده متوفی عنوان کرد .به گفته وی برخوراری از سلامت، رفاه، امنیت غذایی، تامین اجتماعی و فرصت های برابر در افق 1404 برنامه توسعه، مورد توجه جدی دولت قرار گرفته است.

کارشناسان حاضر در جلسه  از بخش های مختلف سازمان نیز به آموزش دستورالعملها،  بخشنامه ها و سامانه دما پرداختند و در پایان با حضور معاونت بیمه ای و هماهنگی امور استانها به سوالات کارگزاران پاسخ داده شد .

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 4,479
  • 3,901,160
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©