16هزار و500 خانوار روستایی وعشایر بوشهر ازخدمات بیمه برخوردار شدند

16هزار و500 خانوار روستایی وعشایر بوشهر ازخدمات بیمه برخوردار شدند

مدیردفتر بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان بوشهر گفت: از سال 89 تاکنون 16هزار و 500 خانوار این استان از خدمات بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر بهره مند شده اند.


به گزارش ایرنا، کیانوش کازرونی در گفت وگو با خبرنگاران افزود: این بیمه از سال 89 در استان بوشهر فعال شده و اکنون 35 کارگزار آن در قالب شرکتهای تعاونی روستایی، تولید ودهیاری ها در روستاها فعالیت می کنند.
وی اظهارکرد: با توجه به اختیاری بودن این بیمه، ایجاد زمینه فرهنگی لازم می تواند در جذب وبهره مندی روستائیان وعشایر از مزایای این صندوق موثر باشد که در این ارتباط دهیاریها، در سطح دهستان های استان به عنوان کارگزاران صندوق نسبت به ثبت نام از روستائیان اقدام می کنند.
مدیردفتر بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان بوشهر یادآور شد: به غیر از روستاییان وکشاورزان، ساکنان شهرهای زیر20 هزار نفر و کشاورزان ساکن شهرهای بزرگ نیز می توانند زیرپوشش خدمات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار گیرند.
کازرونی گفت: همچنین براساس تفاهم نامه های این بیمه با نهادهای حمایتی کمیته امداد، بهزیستی و پایانه ها افراد زیر پوشش نهادهای حمایتی و رانندگان برون شهری با معرفی نامه از دستگاههای یاد شده از خدمات بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان برخوردار می شوند.
وی افزود: بزودی دفاتر پیشخوان دولت به کارگزاری های قبـلی اضافه شده و امکان ایجاد کارگزاری پست بانک ها در بیشتر روستاها نیز ایجاد خواهد شد.
کازرونی گفت: پرداخت مزایای بازنشستگی، از کار افتادگی ومستمری بازماندگان، وجود امکان انتقال سوابق بیمه ای از این صندوق به سایر صندوقهای بیمه ای دولتی نظیر سازمان تامین اجتماعی طبق قوانین و مقررات مربوط امکان پذیر است.
وی اضافه کرد: کمترین سن برای عضو شدن در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر 18سال و سقف سنی نیز برای عضویت در نظر گرفته نشده است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©