17هزار خانوار کهگیلویه وبویراحمد عضو صندوق بیمه اجتماعی

17هزار خانوار کهگیلویه وبویراحمد عضو صندوق بیمه اجتماعی

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایراستان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای سال 93 تا کنون بیش از17هزار خانوار با 60 هزار نفر جمعیت عضو صندوق بیمه ااین استان شده اند.


عیسی کریمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تا پایان برنامه پنجم توسعه 90 هزار خانوار هدف عشایری و روستایی این استان باید در صندوق بیمه شوند افزود: متأسفانه آمار 60 هزار نفری بیمه شدگان بسیار پایین است و تا رقم تعهد فاصله دارد.
وی بیان کرد: به رغم اطلاع رسانی مکرر از طریق رسانه ها، فرمانداران، بخشداران، دهیاران و شوراهای روستایی، جامعه عشایری و روستایی برای عضویت در این صندوق رغبت نشان نمی دهند.
کریمی اظهار کرد: یکی از مزایای اصلی صندوق بیمه روستایی و عشایری این است که همه افراد بالای 18 سال می توانند در آن عضویت پیدا کنند و سقف سنی ندارد.
وی عنوان کرد: در صورتی که سرپرست خانوار دچار مشکل شود به شرط دارا بودن شرط سابقه یک ساله در صندوق بعد از یک سال می تواند از مزایای مستمری از کارافتادگی ناشی از بروز حادثه و یا بیماری استفاده کند.
کریمی ابراز داشت: افزایش حقوق در این صندوق بر اساس نرخ تورم انجام می شود و بیمه گذاران جزو کارمند دولت محسوب می شوند.
وی مستمری بازماندگان در صورت فوت سرپرست خانوار را از دیگر مزایای این بیمه برشمرد و گفت: مستمری بازنشستگی در دوران پیری و قابلیت انتقال بیمه و لحاظ شدن سوابق کاری از دیگر مزیت های عضویت در صندوق بیمه روستایی و عشایری است.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: روستائیان و عشایر می توانند با مراجعه به فرمانداری ها، بخشداری ها و دهیاراری ها نسبت به نام نویسی در این صندوق اقدام کنند.
بیش از 49 درصد جمعیت 700 هزار نفری کهگیلویه وبویراحمد در روستاها و مناطق عشایری این استان سکونت دارند.
 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©