فرماندار گرمی: تشویق روستاییان برای تامین آینده خود با عضویت در بیمه اجتماعی

فرماندار گرمی: تشویق روستاییان برای تامین آینده خود با عضویت در بیمه اجتماعی

فرماندار شهرستان گرمی در جلسه ستاد راهبردی این استان گفت: باید روستائیان را تشویق کنیم که برای تامین آینده خود اقدام به عضویت در بیمه اجتماعی کنند.


 به گزارش روبط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، اولین جلسه ستاد راهبردی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شهرستان گرمی (مغان) با حضور مدیر صندوق در استان اردبیل، فرماندار، بخشداران شهرستان و روسای ادارات شهرستان گرمی برگزار شد.

در این نشست مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان اردبیل با تشریح مبانی قانونی تشکیل صندوق و مزایای عضویت در صندوق گفت: ماموریت صندوق در استان تحت پوشش قرار دادن 130 خانوار مشمول می باشد و بر این اساس شکل گیری و فعالیت ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی در شهرستان ها یک ضرورت است.

رضا عبداللهی با بیان اینکه برای تحقیق ماموریت صندوق در استان نیازمند همکاری تنگاتنگ فرمانداران، بخشداران و ادارات و سازمان های خدمات رسان روستایی و همچنین فعالیت جدی ستادهای توسعه راهبردی بیمه اجتماعی در شهرستان هستیم ادامه داد: در دولت تدبیر و امید تمهیدات لازم از طریق صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در سطح کشور برای تحت پوشش قرار دادن جامعه هدف کاملاً فراهم شده است و باید این فرصت را ارج نهاده و در تعمیم و گسترش بیمه اجتماعی روستایی از هیچ تلاشی دریغ ننماییم.

عبداللهی با اشاره به اینکه در شهرستان گرمی، افراد کمتری  عضو این صندوق هستند افزود: آغاز فعالیت ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی در شهرستان گرمی می تواند یک گام اساسی در تعمیم و گسترش بیمه اجتماعی در این منطقه باشد.

میرعلی رحیمی زاد فرماندار گرمی نیز در اولین جلسه ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شهرستان گرمی با بیان اینکه 13 هزار خانوار در روستاهای گرمی ساکن هستند و عمده درآمد و مشاغل روستائیان گرمی دامپروری و کشاورزی است خواستار تسهیل و تسریع در بهره مندی روستائیان و کشاورزان گرمی از پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شد.

فرماندار گرمی با بیان اینکه صنایع بزرگ و مادر در گرمی وجود ندارد و عمده مزارع این شهرستان دیم است بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان را فرصت مناسبی برای تامین پشتوانه و آتیه بیمه ای برای روستائیان و کشاورزان این شهرستان دانست.

وی گفت: جامعه هدف صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، مشاغلی مانند کشاورزی، باغداری، زنبورداری، پرورش دهندگان ماهی و غیره و هر شغلی که مجمع امور صنفی جامعه کشاورزان آن را تائید کند شامل این صندوق می شود.

میرعلی رحیمی زاد ادامه داد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با صندوق بیمه تامین اجتماعی متفاوت بوده و فرق آن در این است که صندوق بیمه تامین اجتماعی اجباری است ولی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان اجباری نیست و مشاغلی که می توانند تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار گیرند به صورت اختیاری می توانند برای بیمه شدن اقدام کنند.

فرماندار گرمی با بیان اینکه در این طرح دولت تدبیر و امید برای خدمتگزاری به جامعه روستایی به ازای هر بیمه شده دو برابر حق بیمه را می کند خاطر نشان کرد: فرهنگ بیمه و استفاده از بیمه در جامعه روستایی و عشایر ترویج نشده و باید روستائیان را تشویق کنیم که برای آینده خود اقدام به این کار کنند.

فرماندار گرمی گفت: ما تلاش می کنیم با یک برنامه ریزی مناسب و ایجاد فرهنگ سازی، کشاورزان و روستائیان را تشویق کرده و آنها را به سمت بیمه شدن سوق دهیم و کل جامعه هدف را تحت پوشش قرار دهیم.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©