لزوم آگاه سازی روستاییان از خدمات بیمه اجتماعی

لزوم آگاه سازی روستاییان از خدمات بیمه اجتماعی

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ساری گفت:آگاهی نبودن از اهداف بیمه روستایی باعث شده تا روستاییان و کشاورزان از این بیمه بی بهره بمانند.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اسماعیل حسن زاده در جلسه ستاد راهبردی بیمه روستاییان، کشاورزان و عشایر درشهرستان ساری با تاکید بر اینکه بخش عمده ای از روستاییان و کشاورزان از مزایای بیمه روستایی بی اطلاع هستند، اظهار کرد: آگاهی نبودن از اهداف بیمه روستایی باعث شده تا روستاییان و کشاورزان از این بیمه بی بهره بمانند.

حسن زاده با اشاره به عمر هفتاد ساله بیمه در کشور و بهره مندی قشری خاص از این خدمات بیمه ای، افزود: مردم از خدمات بیمه ای بی اطلاع هستند و لازم است در این زمینه آگاه سازی صورت گیرد.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ساری گفت: بخشداران و دهیاران نقش بسیار مهمی  در راستای اطلاع رسانی و آگاه سازی خدمات بیمه روستایی ایفا می کنند.

وی با بیان اینکه ستاد راهبردی بیمه روستاییان، کشاورزان وعشایر چترحمایتی را با بیمه برای کشاورزان و روستاییان مطرح کرده است، بیان داشت: اکثر روستاییان شغلی غیر از کشاورزی ندارند و فاقد هرگونه بیمه هستند وبا فعالیت و تحمل سختی بسیار کار کشاورزی، در سنین بالا دچار مشکل می شوند.

حسن زاده با توجه به جمعیت 45 درصدی روستایی در مازندران، تاکید کرد:  در مازندران با این درصد هدف بیمه ای، تنها 60 هزار نفر از بیمه روستایی برخوردار شدند.

وی افزود: در مازندران جامعه هدف بیشتراز استان های دیگراست اما 12 درصد تحت پوشش قرار گرفتند ولی دراستانی چون آذربایجان از 300 هزار نفر جامعه هدف 280 هزار نفر تحت پوشش قرار گرفتند.

معاون فرماندار دلیل اصلی استقبال نشدن از بیمه روستائیان و کشاورزان را آگاه نبودن این قشر بیان کرد و گفت: مسئولان در این امر کوتاهی کرده اند و اتحاد و عزم راسخی در این زمینه وجود نداشت، درصورتی که بهره مندی از خدمات سلامت و اجتماعی  از متغیرهای توسعه است.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ساری با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در ستاد راهبردی بیمه روستایی و میزان تعیین شده در شهرستان ساری برای بیمه تا پایان سال، خاطر نشان کرد: در برنامه هدف در شهرستان ساری باید 40 هزار نفر بیمه می شدند که در طول 6 سال اخیر فقط  10 هزار نفر بیمه شدند .

این مسئول  با تاکید براینکه فرهنگ سازی در راستا ی خدمات بیمه کشاورزی و روستایی باید صورت گیرد، گفت: بخشداران با برگزاری نشست با دهیاران آگاهی و اطلاع لازم  از خدمات این صندوق را ارائه و کشاورزان را تشویق به بیمه کنند.

پوشش هشت هزار نفری بیمه روستاییان تا پایان امسال

در ادامه این نشست مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مازندران با تاکید بر اینکه دولت از طریق صندوق برای امید بخشی درآینده زندگی روستاییان و کشاورزان نگاه ویژه ای به این قشر دارد، اظهار کرد: فرماندار شهرستان ساری با بینش  و تفکر توسعه ای مرکز استان، بیمه روستاییان را لازمه توسعه روستایی دانست و همراهی خود را اعلام کرد که جای تقدیر دارد.

علی قمی اویلی با اشاره به اینکه افزایش ضریب نفوذ و گسترش چتر بیمه برای حمایت از آحاد اقشار کم درآمد جامعه از اهداف راهبردی این ستاد است، گفت: صندوق بیمه روستایی با تاکید بر منویات رهبری در برقراری عدالت اجتماعی،اهدافی چون ایجاد فرصت های برابر، توزیع مناسب خدمات، جلوگیری از پدیده مهاجرت، استقرار نظام جامع رفاه و … را در ارائه خدمات به کشاورزان در برنامه دارد.

وی اطلاع رسانی و اعتمادسازی و جلب رضایت  کشاورزان  را از اهداف صندوق مطرح  کرد و افزود: اطلاع نداشتن مردم از مزایا و قابلیت های این صندوق بیمه موجب شده است که جمعیت تحت پوشش صندوق بیمه استان مازندران به نسبت سایر استان های کشور کمتر باشد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مازندران گفت: بر اساس سهمیه تعیین شده برای هرشهرستان باید  با تلاش همگانی و نهاد های حمایتی  تا پایان سال جاری 8 هزار نفر تحت پوشش این صندوق درآیند.

این مسئول اظهار کرد: بیمه ارتباط مستقیم با توسعه فرهنگ جامعه دارد و با توجه به تلاش دولت در ارتقای سلامت، باید با آموزش و فرهنگ سازی، آگاهی و دانش ضریب بیمه را افزایش دهیم .

قمی گفت: دولت تدبیر و امید سال گذشته 370 میلیارد ریال اعتبار در حوزه صندوق بیمه کشاورزی و روستایی در مازندران هزینه کرد.

این مسئول  تصریح کرد: دستگاه های حمایتی چون تامین اجتماعی و بیمه سلامت و صندوق بیمه روستایی با بیمه کردن یک فرد، نظام بیمه اجتماعی و سیاسی و جامعه را بیمه می کنند .

این مسئول با اشاره به نقش جهاد کشاورزی، شبکه بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، بهزیستی، تعاون، فنی و حرفه ای، شهرداری های زیر 20 هزار نفر، دستگاه های فرهنگی و … در اطلاع رسانی به عموم مردم جهت بهره مندی از خدمات این صندوق بیمه گفت: اصلی ترین استراتژی  ما افزایش ضریب نفوذ بیمه است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 4,476
  • 3,901,157
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©