دکتر ربیعی: برجام درس عقلانیت و شجاعت در اقتصاد است

دکتر ربیعی: برجام درس عقلانیت و شجاعت در اقتصاد است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: برجام درس عقلانیت و شجاعت در اقتصاد است و ما حق ریخت پاش در پرو‍‍ژه های بی فرجام و اقتصاد پوپولیستی را نداریم .


به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون‌،کار و رفاه اجتماعی دکتر علی ربیعی  در پنل تخصصی نخستین اجلاس فعالان اقتصادی غیر دولتی که به مناسبت فرجام برجام و با حضور وزرای اقتصاد ، صنعت و معدن ، ‌رییس سازمان گردشگری و میراث فرهنگی و رییس بانک مرکزی و روسای اتاق های فکر ، اصناف و تعاون در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است، افزود: ‌درست است که برجام یک پروژه سیاسی بود اما می توان آن را پروژه ای اجتماعی و اقتصادی نیز دانست . 
وزیر تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی الگوی برجام را در شرایط فعلی الگوی بسیار مناسبی برای حل مسائل اقتصادی بیان کرد و افزود:  سخت کوشی و عقلانیت درس مهمی است که باید از الگوی برجام بگیریم .بنابراین باید بسیار بیشتر از گذشته کار کنیم . 
دکتر ربیعی ادامه داد: اجماع سازی در خصوص حل مسائل ما را به نتیجه می رساند و همین امر که تنها مدت کمی از فرجام برجام اتاق های ما را برای همفکری دعوت کرده اند نشان دهنده این امر است که باید با شرکای اجتماعی کارهای بزرگ انجام دهیم .
وی تاکید کرد: دولت فروتن می داند که دارای نقاط ضعف است و ما در شرایطی به اشخاص فروتن می گوییم که ضعف های خود را می دانند و بیان می کنند.
وزیر تعاون،‌ کار ور فاه اجتماعی اضافه کرد: در برجام اجماع مقام معظم رهبری و ملت ما را به نتیجه رساند. بنابراین در تصمیم گیری های مشترک بزرگ  باید برجام و اجماع سازی را الگوی خود قرار دهیم چرا که با اجماع سازی می توان مشکلات ناشی از بیکاری را حل کرد و فضای کسب و کار رونق بخشید .
دکتر ربیعی اظهار کرد: ‌بر اساس الگوی برجام باید بیشتر گفت‌وگو کنیم و بدانیم که برجام موضوعی برد برد و امتیازی برای همه ایرانیان، ‌شرکای اجتماعی، ‌سرمایه گذاران،‌ کارآفرینان، دولت و …. به شمار می رود و همه این بردها باید منجر به منافع اقتصادی و بهبود در تمام ابعاد شود . 
وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد:‌هر یک درصد رشد اقتصادی نیازمند هزار میلیارد تومان است بنابراین ما برای رسیدن به رشد اقتصادی 8 درصدی راهی به جزء بهره وری نداریم .
وی احیای کارآفرینی و بنگاههای خرد و متوسط را مهمترین مهره های کنار هم چیده شده برای انجام کارهای بزرگ در کنار هم و برای همه دانست . 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 752
  • 4,128,016
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©