بیش از 31 هزار خانوار در استان خراسان جنوبی تحت پوشش صندوق بیمه

بیش از 31 هزار خانوار در استان خراسان جنوبی تحت پوشش صندوق بیمه

مدیرکل وصول حق بیمه و حسابهای انفرادی گفت: از جمعیت مشمول استان که بیش از 94هزار خانوار است بیش از 31 هزار خانوار تحت پوشش این صندوق می باشند.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کارگاه آموزشی کارگزاران استان خراسان جنوبی در تاریخ سی دیماه 1394 در شهرستان بیرجند برگزار شد .

این کارگاه آموزشی با حضور عباس باقری مدیرکل وصول حق بیمه و حسابهای انفرادی و چند تن از کارشناسان ادارت کل وصول حق بیمه و حسابهای انفرادی ، تعهدات قانونی ستاد مرکزی و بیش از 50 نفر از کارگزاران فعال در بخش بیمه گری در سالن همایش اداره کل بانک توسعه تعاون استان برگزار شد. این کارگاه آموزشی با قرائت قرآن، پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و خیر مقدم و ارائه گزارش عملکرد استان توسط ابوالفضل فرج زاده مدیرصندوق بیمه  استان شروع شد .

عباس باقری مدیرکل وصول حق بیمه و حسابهای انفرادی در ابتداء به بیان دلایل نیاز به تامین اجتماعی و تفاوتهای نظامهای تامین اجتماعی من جمله بیمه اجتماعی و حمایت اجتماعی پرداخت و درادامه به بیان مفاهیم تامین اجتماعی ، مبانی قانونی تشکیل صندوق ، میانگین پوشش و ضریب نفوذ بیمه ای در کشور و استان خراسان جنوبی پرداخت .

در ادامه مدیر کل وصول حق بیمه گفت: تاکنون از جمعیت مشمول استان که بیش از 94هزار خانوار است بیش از 31 هزار خانوار تحت پوشش این صندوق  می باشند. ولیکن تا رسیدن به نقطه مطلوب و پوشش قابل توجه هنوز راه زیادی باقی مانده است .

وی با اشاره به اینکه اصل (29) قانون اساسی برخورداری از بیمه های اجتماعی از جمله بازنشستگی ، از کارافتادگی کلی ، فوت ، بیکاری و … را حق همگانی برای آحاد افراد جامعه دانسته گفت: براساس قانون نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی دولت موظف است در راستا ارایه خدمات مطلوب بیمه های اجتماعی به جامعه هدف صندوق تلاش و برنامه ریزی کند.
او حمایت های بیمه اجتماعی صندوق را شامل مستمری پیری ، مستمری از کار افتادگی کلی و مستمری فوت برای بازماندگان بیمه شده متوفی عنوان کرد .به گفته وی برخوراری از سلامت، رفاه، امنیت غذایی، تامین اجتماعی و فرصت های برابر در افق 1404 برنامه توسعه، مورد توجه جدی دولت قرار گرفته است. وی بیان داشتند به دلیل اهمیت موضوع بیمه اجتماعی ، در برنامه ششم یکی از موضوعات قابل توجه و پر اهمیت ، موضوع صندوق های بیمه های اجتماعی می باشد که دولت در این برنامه به صورت ویژه به آن پرداخته است .

در ادامه کارشناسان ادارات کل نامنویسی ، وصول حق بیمه و حسابهای انفرادی ، تعهدات قانونی به آموزش دستورالعمل ها و بخشنامه هاپرداختند و در پایان این کارگاه آموزشی به سوالات کارگزاران در بخش های مختلف پاسخ داده شد .

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 4,688
  • 4,142,161
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©