بیمه اجتماعی فرصت طلایی برای آینده روستاییان

بیمه اجتماعی فرصت طلایی برای آینده روستاییان

فرماندرا نوشهر گفت: بیمه روستایی یک فرصت طلایی برای روستاییان است و باید تلاش کنند تا از این ظرفیت بسیار ارزنده برای آینده خودشان بهره ببرند.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر فرماندار نوشهر گفت: در سال جاری 4 هزار و 100 نفر زیر پوشش بیمه روستایی و عشایر قرار گرفتند و امیدواریم زمینه افزایش این سهمیه برای نوشهر فراهم شود

علی شادمان در جلسه بررسی بیمه عشایری و روستایی این شهرستان که در محل فرمانداری نوشهر برگزار شد، با اشاره به اینکه بیمه عشایری و روستایی یک حرکت بزرگ در راستای زیر پوشش قرار گرفتن جامعه روستایی از چتر بیمه ای، اظهار کرد: این بیمه فواید بسیار زیادی دارد که بازنشستگی از جمله آن است و این در حالی است که نیاز به سپری کردن سه دهه ندارد.
شادمان با بیان اینکه بیمه روستایی یکی از برنامه های خوب نظام و دولت است، اظهار کرد: با این بیمه بخشی از آلام جامعه کم می شود و افراد بدون فرایند خاصی بازنشسته می شوند.

وی افزود: دولت برای بالا بردن توان مالی بیمه گذار و بکارگیری بیشتر از ظرفیت های روستا، دو سوم از هزینه بیمه روستایی را تامین می کند.
فرماندار نوشهر با تاکید بر اینکه این بیمه را باید جزء برنامه های فقر زدایی خودمان ببینیم، ابراز کرد: بیمه روستایی فرصت طلایی برای روستاییان است که باید از این فرصت نهایت بهره را برد.
فرماندار نوشهر با بیان اینکه سهمیه شهرستان نوشهر تا پایان امسال چهار هزار و 100 نفر است، افزود: باید بررسی شود که این مقدار سهمیه برای شهرستان، تاکنون چقدر محقق شد و البته امیدواریم این مقدار سهمیه تا سقف 5 هزار نفر نیز برسد
وی خاطرنشان کرد: تنها دو ماه تا پایان سال وقت داریم و باید برای سقف تعیین شده به عنوان سهمیه شهرستان نوشهر تدبیری شود تا محقق شود.
شادمان تاکید کرد: باید فواید بیمه عشایری و روستایی بیش از گذشته برای مردم تبیین و شفاف سازی شود تا استقبال مردم افزایش یابد.
وی با بیان اینکه مازندران با بیش از سه میلیون جمعیت تنها 60 هزار بیمه شده عشایری و روستایی دارد، تصریح کرد: دو سوم هزینه حق بیمه عشایری و روستایی را دولت پرداخت می کند و این به منظور بالا بردن توان بیمه گذاران است
فرماندار نوشهر اظهار کرد: امکانات محلی هم در امتداد ظرفیت و وسعت بخشی به کار گرفته می شود و بنابراین بیمه عشایری و روستایی را باید جزو برنامه های فقرزدایی باشد.
 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 2,244
  • 4,129,508
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©