سیستم های صندوق های بازنشستگی در کشور نیازمند باز طراحی است

سیستم های صندوق های بازنشستگی در کشور نیازمند باز طراحی است

عضو هئیت علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: سیستم های صندوق های بازنشستگی در کشور را بر اساس تجارب جهانی و داخلی باز طراحی کنیم. به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر محمد حسین شریف زادگان در همایش ملی …


عضو هئیت علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: سیستم های صندوق های بازنشستگی در کشور را بر اساس تجارب جهانی و داخلی باز طراحی کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر محمد حسین شریف زادگان در همایش ملی ارزیابی آکچوئری در صندوق های بازنشستگی ایران که توسط موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی برگزار شد، گفت: صندوق های بیمه ای برای خرید ریسک ها و تامین آتیه زندگی افراد بوجود آمده اند و باید دارای قانون و انسجام لازم باشند.

وی با بیان اینکه صندوق های بیمه ای کشور با چالش های مالی روبرو هستند، افزود: در کنار آب و محیط زیست از صندوق های بازنشستگی به عنوان بحرانهای کشور در تحلیل مطالعات برنامه ششم توسعه نام می برند..

دکتر شریف زادگان پیر شدن جمعیت، بحران های اقتصادی، تحمیل سیاست های جبرانی دولت در خصوص مشکلات صنایع و کاهش سن بازنشستگی را از عوامل چالش برانگیز صندوق های بازنشستگی در ایران عنوان کرد و گفت: بدهی های دولت، نپرداختن به آکچوئری خاص بیمه سلامت و ناتوانی دولت در حمایت جدی از دیگر مسائل صندوق های بازنشستگی است.

وی با بیان اینکه برای مقابله با چالش های صندوق های بازنشستگی باید مدیریت ریسک را دستور کار قرار دهیم، افزود: همچنین    .باید ارائه اصلاحات پارامتریک را در صندوق های بیمه ای مدنظر قرار دهیم   

استاد دانشگاه شهید بهشتی، مدیریت دارایی ها، تخصیص بهینه منابع با توجه به تعهدات و پایش مستمر وضعیت مالی صندوق ها را   .از دیگر اقدامات مورد توجه برای رفع چالش های صندوق های بازنشستگی عنوان کرد  

دکتر شریف زادگان با بیان اینکه سیاست های سازمان های بیمه گر نیازمند توجه به آکچوئری است، تصریح کرد: در برخورد با ریسک های مالی باید از تکنیک های ریاضی و آماری بهره ببریم و همچنین اطلاعات اقتصادی و کشور را در محاسبات بیمه ای مورد توجه قرار دهیموی همکاری با انجمن ها و سازمان های بین المللی آکچوئری و اعمال مدیریت حرفه ای را از راهکارهای مقابله با مسائل صندوق های بازنشستگی عنوان کرد.

در ادامه، دکتر صابر شیبانی، از دیگر اساتید دانشگاه شهید بهشتی به چالش های صندوق های بازنشستگی در کشور پرداخت و گفت: موضوع اکچوئری باید مورد تامل قرار گیرد.

وی با اشاره به ساختارهای مختلف نظام های بازنشستگی در جهان گفت: نظام بازنشستگی در کشور بر پایه مزایای تعریف شده است و در صورتی که در کشورهای توسعه یافته از نظام های ترکیبی استفاده می شود تا ضمن رعایت عدالت و جلب مشارکت، تنوع خدمات برای ذینفعان فراهم شوددکتر شیبانی آکچوئری را یک دانش مدرن در پاسخ به نیازهای امروز دانست و گفت: دانش محاسبات بیمه ای هنر و مهارتی است که با هوشمندی و خلاقیت تهیه می شود تا منافع تمامی ذینفعان مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه این نشست، پانل های تخصصی با حضور صاحبنظران حوزه آکچوئری و تامین اجتماعی برگزار شد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 649
  • 4,126,039
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©