برنامه ریزی برای ارتقا رتبه پوشش بیمه ای آذربایجان غربی

برنامه ریزی برای ارتقا رتبه پوشش بیمه ای آذربایجان غربی

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: برنامه ریزی های لازم برای ارتقا پوشش بیمه ای آذربایجان غربی صورت پذیرفته است.


محمدرضا رستمی شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی افزود: این صندوق 30 هزار خانوار مستمری بگیر دارد و نخستین مستمری بگیران آن پس از پنج سال به بازنشستگی می رسند و تعهد اصلی صندوق نیز در این دوره خواهد بود.
وی ادامه داد: پرداخت مستمری پیری یا بازنشستگی، از کارافتادگی و همچنین بازماندگان فوتی ها سه تعهدی هستند که صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور بر عهده دارد.
وی اضافه کرد: حق بیمه در این صندوق، 15 درصد سطح درآمد انتخابی بیمه شده است که پنج درصد آن را بیمه شده و 10 درصد آن را دولت تامین می کند.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور در خصوص مستمری پیری نیز اظهار کرد: هر روستایی، عشایر و کشاورز غیر ساکن در روستا که حداقل 65 سال سن و 15 سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد، می تواند از مزایای مستمری پیری استفاده کند.
رستمی گفت: بالاترین پوشش بیمه ای در کشور در این خصوص متعلق به استان آذربایجان شرقی و کمترین سطح مربوط به استان هرمزگان است و در این میان آذربایجان غربی رتبه بیست و دوم را به خود اختصاص داده است.
وی با بیان اینکه این استان دارای قابلیت ها و پتانسیل های ویژه کشاورزی است، افزود: با توجه به رتبه پایین این استان در بهره مندی از خدمات صندوق بیمه اجتماعی جلساتی با معاون استاندار برگزار شد که امیدواریم خروجی مثبتی داشته باشد.
وی از اجرای طرح بیمه فراگیر خبر داد و اضافه کرد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در حال بررسی و اجرای طرح بیمه فراگیر برای تحت پوشش قرار دادن تمام اقشار جامعه که به هر عنوان نتوانسته اند تحت پوشش بیمه ای قرار بگیرند، بوده و آن را در دستور کار خود دارد.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ادامه داد: این صندوق مورد حمایت دولت تدبیر و امید و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده و منابع خوبی در اختیار ما قرار گرفته است.
به گزارش ایرنا صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور در سال 84 آغاز به کار کرد و از آن زمان تاکنون یک میلیون و 400 هزار نفر را تحت پوشش خود قرار داده است.
تابعیت جمهوری اسلامی ایران، داشتن حداقل 18 سال سن، عقد قرارداد و پرداخ پنج درصد سطح درآمدی انتخابی بیمه شده به عنوان حق بیمه از شرایط عمومی عضویت تمامی روستاییان، کشاورزان غیرساکن و عشایر کشور در این صندوق است.
همچنین هر متقاضی که پس از بیمه شدن در اثر حادثه غیر ناشی از کار یا بیماری به تشخیص کمیسیون های پزشکی صندوق، از کار افتاده کلی شناخته شود با داشتن حداقل یکسال سابقه بیمه و به شرط آنکه ظرف سال آخر منتهی به شروع بیماری، وقوع حادثه و یا تاریخ از کار افتادگی حق بیمه 90 روز را پرداخت کرده باشد، می تواند از مزایای مستمری استفاده کند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 599
  • 3,888,854
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©