هزار و 458 خانوار در گالیکش تحت پوشش بیمه اجتماعی

هزار و 458 خانوار در گالیکش تحت پوشش بیمه اجتماعی

سرپرست صندوق بیمه اجتماعی استان گلستان گفت: هزار و 458 خانوار در گالیکش تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار دارند.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر به نقل از پایگاه خبری نیلکوه ، دانیال پولادوند سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر استان گلستان درجلسه ماهانه دهیاران بخش مرکزی گالیکش که در فرمانداری شهرستان برگزار شد،  به بیان فعالیتهای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر پرداخت وخدمات این صندوق را در حوزه بانشستگی، ازکارافتادگی ناشی و غیرناشی از کار، مستمری بازماندگان و نقل و انتقال سوابق بیمه ای تشریح کرد و افزود : تمامی روستائیان و عشایرو ساکنین شهرهای زیر بیست هزار نفر و حتی کشاورزان غیرساکن در روستا با داشتن 18 سال سن و پرداخت 5 درصد حق بیمه می توانند به عضویت صندوق درآمده و از مزایای آن استفاده کنند.

سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان گلستان خاطرنشان کرد: برای یک خانواده روستایی 15 درصد حق بیمه در نظر گرفته شده که پنج درصد آن توسط خود فرد و 10 درصد دیگر آن توسط دولت پرداخت می‌شود که سالانه حق بیمه هر فرد بیمه شده 150 الی 360 هزار تومان است.

پولادوند با اشاره به تشکیل و آغاز به کار ستاد راهبردی بیمه اجتماعی در شهرستان ها اظهار کرد: بیمه اجتماعی یکی از پشتوانه‌های محکم برای زمان بازنشستگی و از کار افتادگی است و همه اقشار غیر کارمند نیز باید از نعمت بیمه عمر برخوردار باشند.

پولادوند نقش دهیاران را برای اطلاع‌رسانی بسیار مهم خواند و خواستار همکاری آنان برای تحقق این امر مهم در روستاها شد.

سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر استان اظهار داشت: در شهرستان گالیکش 11612 خانوارمشمول صندوق می شوند و در حال حاضر 1458 خانوار در این صندوق عضو شده اند.

وی همچنین برداشته شدن سقف سنی و افزایش جامعه هدف و افزایش چهل درصدی حقوق مستمری بگیران این صندوق را از خدمات ارزنده دولت تدبیرو امید طی دوسال اخیر عنوان کرد.

در پایان صحبتهای پولادوند حکم مستمری بازماندگان یکی از بیمه شده های صندوق ساکن در شهرستان به خانواده وی اعطا شد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©