همایش فرصتها و چالشهای بیمه اجتماعی در شهرستان کلاردشت

همایش فرصتها و چالشهای بیمه اجتماعی در شهرستان کلاردشت

همایش بزرگ فرصتها و چالشهای بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در شهرستان کلاردشت برگزارشد.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر ایو ب صالحی فرماندار کلاردشت ضمن عرض خیر مقدم  اظهار داشت: بیشترین آسیب ها را در مواقع بحران روستاها می بینند در حالی که کمتر به آنها توجه می شود و علت مهاجرت روستاییان به شهر  به دلیل فقر بیمه ای است.

نماینده دولت در شهرستان کلاردشت، موانعی که باعث شده تا مردم روستا ها کمتر به  بیمه روستایی و عشایری توجه کنند را عدم آگاهی آنان از شرایط بیمه و اینکه  بیشتر کارگزاران و شرکت های بیمه در شهرها متمرکز شده اند و ماهیت روستاییی به آنان داده نشده است دانست .

وی اهداف مهم بیمه روستایی را علاوه بر تامین خانوار ها رشد و توسعه روستاها بیان کرد و آنرا باعث ثبات امنیت اقتصادی و خانوادگی کشور عنوان کرد .

صالحی افزود : شهرستان کلاردشت از دیر باز شناخته شده است و بیش از شش هزار نفر قالی باف در این شهرستان وجود دارد که هیچکدام از این افراد از بیمه روستایی و عشایری برخوردار نیستند .

وی از مسئولین استانی خواست تا چتر حمایتی بیمه روستایی و عشایری را بیشتر بگسترانند و بیش از گذشته به شهرستان کلاردشت توجه کنند .

مدیر بیمه روستایی و عشایری استان اظهار داشت : هیچ سرنوشتی را نمی توان تغییر داد مگر با اراده مردم.  آداب و رسوم هر منطقه نشانگر تمدن آن منطقه و سرزمین به حساب می آید که این را می توان در دستان هنرمند مردم کلاردشت که گره فرش دستبافت را انجام می دهند دید و ما مسئولین باید این شرایط را طوری فراهم کنیم که نگاه آنها به آینده امیدوار تر از گذشته باشد .

وی برای جلوگیری از پدیده مهاجرت و درآمد پایدار و کاهش فاصله فقیر و غنی را بدور از هرگونه شعارزدگی بیان کرد و اظهار داشت : تمام کسانی که در شهرهای زیر بیست هزار نفر زندگی میکنند ، رانندگان بین شهری ، روستاییان ، کارگران بهزیستی و مهدکودک ها ، افراد ی که 18 سال سن داشته در همه اقسا نقاط کشور عزیزمان می توانند از بیمه روستایی و عشایری بهرمند شوند .

قمی گفت : با بیمه شدن یک فرد تنها او نیست که بیمه می شود بلکه یک خانوار و بعد یک جامعه بیمه می شود 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 624
  • 3,888,879
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©