ایجاد تعهدات جدید در صندوق بیمه اجتماعی

ایجاد تعهدات جدید در صندوق بیمه اجتماعی

عضو هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: از جمله مواردی پیشنهادی در اصلاحات آیین نامه صندوق، ارائه تعهدات جدیدی مانند غرامت بارداری، کمک هزینه کفن و دفن و عائله مندی است، همچنین پیشنهاد شده است که کمیسیون پزشکی و ازکارافتادگی در صندوق عشایر تشکیل شود.


تأمین ۲۴/ «عباس اورنگ» گفت: آیین نامه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان عشایر توسط هئیت مدیره صندوق اصلاح و جهت طی مراحل بعدی برای تصویب به هیات امناء ارسال شد که از جمله این اصلاحات تنوع بخشی به تعهدات در حوزه بازنشستگی است.

بازنشستگی با 60 سال سن و 20 سال سابقه

اورنگ در گفتگو با«تامین۲۴»(tamin24.ir)، افزود: در گذشته افراد با 65 سال سن و 15 سال سابقه می توانستند بازنشسته شوند اما در حال حاضر این شرایط به 60 سال سن و 20 سال سابقه پرداخت حق بیمه تغییر کرده است.

وی ادامه داد: از جمله مواردی پیشنهادی در اصلاحات آیین نامه صندوق، ارائه تعهدات جدیدی مانند غرامت بارداری، کمک هزینه کفن و دفن و عائله مندی بوده، همچنین پیشنهاد شده است که کمیسیون پزشکی و ازکارافتادگی در صندوق عشایر تشکیل شود.

بازنشستگی پیش از موعد در دستور کار مجلس

عضو هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی عشایر و روستائیان در مورد بازنشستگی پیش از موعد گفت: بازنشستگی پیش از موعد در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد و هنوز به نتیجه ای نرسیده است.

اورنگ در رابطه با مخالفت برخی از مسولان با تصویب بازنشستگی پیش از موعد گفت: در صندوق های بیمه و بازنشستگی، طرح های بازنشستگی پیش از موعد برای افراد با سنین پایین مخاطره آمیز است.

وی در رابطه با استقبال کمرنگ مردم از بیمه اجتماعی عشایر و روستاییان گفت: در جوامع کمتر توسعه یافته نگاه مردم کوتاه مدت است لذا جداسازی تعهدات بلندمدت از کوتاه مدت باعث می شود افرد از مزایای تعهدات بلندمدت غافل شوند؛ شرایطی که در حال حاضر در صندوق اجتماعی عشایر و کشاورزان مشاهده می شود.

اورنگ ادامه داد: عضویت در صندوق عشایر و روستاییان اختیاری بوده و در حال حاضر تعهدات آن با درمان همراه نیست. این عوامل باعث می شوند که افراد تمایل زیادی برای عضویت در صندوق نداشته باشند. 

دانش بیمه ای کارگزاران متناسب با فرایند کاری آنها نیست

وی در مورد وضعیت کارگزاریها گفت: اینکه به سمت اصلاحات کارگزاریها حرکت کرده ایم ناشی از وجود مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری در این زمینه بوده است.

اورنگ افزود: در حال حاضر دانش بیمه ای کارگزاران متناسب با فرایند کاری آنها نیست و اکثر آنها دارای شغل اصلی دیگری هستند و انجام امور مربوط کارگزاری بیمه ای در اولویت اصلی آنها قرار ندارد و همین این امر باعث افت کیفیت خدمات آنها می شود.

طبق گفته وی؛ صندوق بیمه اجتماعی عشایر برای افزایش کیفیت خدمت رسانی کارگزاریها می کوشد تا با برگزاری دوره های آموزشی، دانش آنها را در حوزه بیمه ای افزایش دهد.

عضو هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی عشایر و روستاییان افزود: صندوق باید به سمتی پیش رود تا مهمترین اولویت کاری افرادی که در کارگزاریها مشغول فعالیت هستند،انجام امور بیمه گری باشد و بتوانند برندسازی کنند، متاسفانه تا کنون شاهد برندسازی کارگزاریها نبوده ایم.

قلمرو و حوزه فعالیت کارگزاران افزایش یابد

اورنگ در رابطه با اینکه چه اقداماتی لازم است تا فعالیت اصلی کارگزاران بیمه ای باشد، گفت: باید قلمرو و حوزه فعالیت کارگزاران افزایش یابد در اینصورت که کارگزاریها می توانند تعداد بیمه شده بیشتری را جذب کنند و در نتیجه فعالیت آنها توجیه اقتصادی پیدا می کند.

وی در پاسخ به اینکه اکنون که شرط سنی برداشته شده است آیا صندوق می تواند افرادی بیشتری را تحت پوشش قرار دهد، گفت: قرار نیست که فقط به افزایش عدد بیمه شدگان همت گماریم بلکه باید با توجه به توزیع ریسک و تعادل در مصارف و منابع  و با ایجاد جذابیت های لازم افرادی که در سنین پایین قرار دارند جذب شوند.

اورنگ گفت: متاسفانه در حال حاضر میانگین سنی افراد در صندوق بالای 60 سال است که این امر صندوق را تهدید می کند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 2,302
  • 4,129,566
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©