تشکیل اولین جلسه ستاد راهبردی صندوق بیمه اجتماعی استان خراسان شمالی

تشکیل اولین جلسه ستاد راهبردی صندوق بیمه اجتماعی استان خراسان شمالی

اولین جلسه ستاد راهبری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر خراسان شمالی در محل سالن جلسات معاونت امور عمرانی استانداری با حضور کلیه ی اعضای این ستاد برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در ابتدا جلسه جناب مهندس علی نیا معاونت امور عمرانی استانداری و رئیس ستاد راهبردی استان ضمن خیر مقدم به حاضرین و تبریک ایام ا… دهه فجر در خصوص اهمیت بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر  با توجه به جمعیت 49 درصدی روستاییان استان و اینکه در حال حاضر تنها 30 درصد جامعه هدف دارای بیمه های اجتماعی هستند توضیحاتی ایراد و بر اجرای سریع طرح و اهتمام ویژه فرمانداران و دستگاههای اجرایی تاکید کرد .

قدرتی مدیر کل دفتر روستایی هدف از تشکیل جسله ستاد راهبری را توجه و دغدغه اصلی مسئولین استان و شهرستان به مسائل بیمه های اجتماعی روستائیان و عشایردانست.

علیرضا اسدی مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص تاریخچه بیمه های اجتماعی و اهمیت آن در جامعه، به سوالات مطرح شده  پاسخ گفته و در ادامه به تشریح شرایط و مزایای عضویت در صندوق پرداخت .

در ادامه جلسه هر یک از اعضاء ستاد به بیان دیدگاهها و نظرات خود در خصوص موضوع بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر پرداختند و آمادگی خود و مجموعه تحت مدیریت خود را جهت هرگونه همکاری اعلام نمودند.

از مهمترین مصوبات این جلسه میتوان اشاره نمود به :

1- تشکیل ستاد اجرایی شهرستان با ریاست فرمانداران محترم به صورت منظم و دوره ای

2- آسیب شناسی و تحلیل آماری و بررسی ضعف و قوت بیمه های اجتماعی با همکاری صندوق و فرمانداری ها

3- برنامه ریزی نهاد های حمایتی مانند کمیته امداد حضرت امام (ره) و سازمان بهزیستی در جهت تامین هزینه حداقلی حق بیمه افراد کم توان مال و بی بضاعت تحت پوشش  از محل منابع درآمدی

4- سوق دادن خیرین در جهت پرداخت حق بیمه افراد کم بضاعت و پوشش بیمه اجتماعی این افراد

5- پیگیری و مکاتبه دفتر امور روستائی با صندوق در خصوص پرداخت کارمزد 5/2 % سهم دهیاری  به دهیاران  کارگزار صندوق در استان بمنظور تشویق این عزیزان به فعالیت بیشتر و پوشش حداکثری جامعه هدف صندوق در استان

6- احکام ازکارافتادگی و مستمری بازماندگان بعنوان  نمونه های عینی  از مزایای ملموس صندوق با حضور اعضاء ستاد  و در جمع مردم روستا یا مناطق عشایری به خانواده آنان اهداء و صدا و سیمای استان نسبت به پوشش خبری آن اقدام نماید.

7- بازنگری صندوق در خصوص کارگزاران ضعیف و جایگزینی کارگزار بهتر و فعالتر

8- حمایت صدا وسیما استان در اطلاع رسانی و پخش اخبار ستاد اجرایی  استانی و ستادهای  شهرستانی و اخبار مربوط به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در برنامه های تولیدی صدا و سیمای استان جهت فرهنگ سازی در اقوام مختلف استان

9- مدیران کل  محترم دستگاههای اجرایی عضو ستاد و حاضر در جلسه  ، وظایف محوله که توسط مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در جلسه تقدیم آنها گردید را را بصورت دقیق مطالعه و به واحدهای شهرستانی جهت اجرا ابلاغ نمایند . ضمناً در صورت داشتن  نظرات اصلاحی ، دیدگاههای  خود را در جلسه بعدی ارائه نمایند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 4,003
  • 4,141,476
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©