استان فارس در آمار بیمه های اجتماعی بدنبال کسب مقام اول کشور

استان فارس در آمار بیمه های اجتماعی بدنبال کسب مقام اول کشور

معاون عمرانی استانداری فارس گفت: با توجه به جمعیت جامعه ی هدف و آمار بیمه شدگان، استان فارس شایسته است در کشور اول باشد.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر استان دومین جلسه ستاد راهبردی طرح ملی بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر استان با حضور رضائیان معاون عمرانی استانداری فارس، دکتر محمدپوستین دوز معاون بیمه ای و هماهنگی امور استان ها،حسن کمالی مدیر استان فارس، عباس باقری مدیر کل اداره وصول حق بیمه و حسابهای انفرادی اکبرمحمدزاده کارشناس وصول حق بیمه و حسابهای انفرادی مهتاب ملکی صیدآبادی کارشناس امور از کارافتادگی و کمیسیون  پزشکی اداره کل تعهدات قانونی، مصطفی شریعتی سرپرست اداره کل هماهنگی و نظارت بر امور استان ها و کارگزاری ها ، عیسی کریمی مدیر استان کهگیلویه و بویر احمد،محمدعلی دشوارگر مدیر استان هرمزگان،حسین جعفرخادم مدیر استان خوزستان،کیانوش کازرونی مدیر استان بوشهر،گودرزی کارشناس مسئول پزشک خانواده علوم پزشکی،خائف دبیر شورای مشارکت صدا و سیما،ملکی معاون آموزش و پرورش ،جهانخواه معاون فرمانداری شیراز،نکوئیان مدیرکل امور عشایر،ابراهیمی مدیر هماهنگی ترویج جهاد کشاورزی در محل دفتر معاونت عمرانی واقع در استانداری فارس برگزار شد.

کمالی ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و خوش آمد گویی به مدعوین عزیز و تشکر از رضائیان بدلیل تشکیل جلسه به طور اختصار خلاصه ای از وضعیت استان فارس را تشریح و آمار عملکرد استان را ارائه کرد و خشکسالی  در استان را  مهم ترین دلیل عدم جذب اعلام کرد.

در ادامه رضائیان: ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و خوش آمد گویی به دکتر پوستین دوز و هیئت همراه و همچنین اعضاء ستاد راهبردی گفت:در نظام مقدس جمهوری اسلامی کارهای زیادی برای جامعه ی روستائی و عشایری انجام شده است اما واقعیت ها را باید دید که تلاش های صورت پذیرفته برای این عزیزان مطلوب و رضایت بخش نیست ودستگاه ها امورات مربوط به روستائی و عشایری را جدی نگرفته اند. ما اگر طبقه شهری،روستائی و عشایری را با کلان شهرها از نظر منایع عمومی بطور کلی مقایسه کنیم متوجه می شویم  سهم سرانه ی روستائی و عشایری با جایگاه مولد و تولید کننده بسیار کم است.

رضائیان اضافه کرد: عدم آموزش کافی به روستائیان و عشایر به جهت آشنائی این عزیزان با حقوق خودشان را ضعف دستگاه های مرتبط دانست و اگر جامعه ی روستائی و عشایری را آموزش دهیم، خودشان پیگیر تأمین آتیه و تأمین اجتماعی و دیگر حقوقشان می شوند.

 وی در ادامه گفت: با ابراز تشکر و قدردانی از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایربدلیل بیمه کردن جامعه ی هدف و حفظ عزت این عزیزان گفت ظاهرا با بیمه کردن این عزیزان در یک مقطعی هزینه است اما در واقع  به جهت حفظ عزت روستائیان و عشایر عزیز سرمایه گذاری کرده ایم و این موضوع خود را در دراز مدت خود را نشان خواهد داد و می توانیم نهادهای حمایتی را به سمت دیگری هدایت کنیم تا عزیزی بدلیل وضعیت ضعیف معیشتی تحت پوشش نهاد های حمایتی قرار نگیرد.

رضائیان در ادامه گفت:با یک نگاه کارشناسی و دلسوزانه می توان ظرفیت های موجود را شناسائی کرد تا در بحث اجرا و اطلاع رسانی بتوانیم قدم های موثری در شأن استان فارس بر داریم.لذا در این خصوص تهیه نمودار جهت مقایسه کشوری ،استانی و درون استانی بسیار حائز اهمییت است و در این مسیر خودمان را نسبت به سایر استان ها در میدان مسابقه ببینیم و با توجه به جمعیت جامعه ی هدف و آمار بیمه شدگان استان فارس شایسته است در کشور اول باشد.

دکتر پوستین دوزنیزضمن گرامیداشت دهه فجر و یاد و خاطر شهیدان والا مقام و تشکر از رضائیان بابت تشکیل جلسه ستاد راهبردی با اشاره به مبحث تأمین اجتماعی که یک دانش وارداتی می باشد و بعنوان یکی مباحث حقوق بشر مطرح شده و با توجه به ماده 24و25 قانون مربوطه و مباحث بین المللی دولت های عضو مکلفند برنامه تأمین اجتماعی را اجرا کنند . در کشور ما و با توجه به اصل 29 قانون اساسی  تأمین اجتماعی را بعنوان یک حق همگانی برشمرده که با مشارکت دولت و مردم تحقق پیدا کند.

وی در ادامه گفت:در دهه 40بحث بیمه های اجتماعی مطرح شده و در سال 1354 اصلاحات صورت گرفت ودر بند 3 قانون  تأمین اجتماعی پوشش روستائیان و عشایر نیز آمده است.اما بدلیل ابهامات موجود بالاخره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ،روستائیان و عشایر در سال 1384 تأسیس شد تا بتواند جامعه ی هدف را تحت پوشش بیمه ای قرار دهد و باعث جلوگیری از مهاجرت روستائی شود و با این هدف ارزشمند رفاه و تأمین اجتماعی توسعه پیدا کند.

پوستین دوز اضافه کرد:در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر قریب به 250 نفر پرسنل جهادگربه  جمعیت 000/300/1 هزار نفری خدمات بیمه ای می دهد که در مقایسه با سایر صندوق ها هر نفر در صندوق بیمه روستائیان و عشایر معادل 5000 نفر را سرویس بیمه ای می دهد در حالی که سایر صندوق ها 1 به 600 است و این نشان از روحیه ی جهادگونه ی پرسنل زحمت کش صندوق می باشد.

  پوستین دوز درادامه گفت: صندوق بیمه اجتماعی یکی از بهترین صندوق ها از نظر مالی و اقتصادی است و وضعیت مطلوبی را دارا است و در همین راستا سطوح درآمدی و سن بازنشستگی و تعهدات صندوق را تشریح کرد.

معاون بیمه ای و هماهنگی امور استانها  همچنین از تمامی دستگاه های مرتبط خواست که صندوق را درجهت  تحقق اهداف مقدسش یاری کنند تا بتوانیم خدماتی شایسته به جامعه ی هدف ارائه دهیم.

در این جلسه مقرر شد: با همکاری صمیمانه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر با دفتر امور روستائی موضوع طرح ملی ستاد راهبردی بیمه روستائیان و عشایر در دستور کار فرمانداران قرار گیرد و در همین راستا دستگاه های مرتبط و اعضاء محترم ستاد راهبردی  همت جدی جهت تحت پوشش قرار دادن جامعه ی هدف داشته باشند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 319
  • 3,888,574
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©