اجرای طرح بیمه اجتماعی فراگیر با هدف پوشش بیمه بازنشستگی اقشار مختلف

اجرای طرح بیمه اجتماعی فراگیر با هدف پوشش بیمه بازنشستگی اقشار مختلف

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از طرح بیمه اجتماعی فراگیر خبر داد و گفت: در صورت اجرای طرح، اقشار مختلف تحت پوشش بیمه بازنشستگی قرار می گیرند.


محمد رضا رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، با اشاره طرح بیمه اجتماعی فراگیر، اظهار داشت: این طرح چند ماهی است که توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح شده است.

وی در خصوص جزئیات طرح بیمه اجتماعی فراگیر، گفت: بر اساس این طرح، افرادی که دارای بیمه اجتماعی نیستند تحت پوشش این بیمه قرار خواهند گرفت.

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ادامه داد: بیمه اجتماعی هیچ ارتباطی با صندوق بیمه عشایر ندارد و در صورت تصویب، مقدمات اجرا فراهم خواهد شد.

رستمی با بیان اینکه امکان دارد مراحل اجرایی و ثبت نام افراد در بیمه اجتماعی به صندوق بیمه کشاورزان واگذار شود، اظهار کرد: ما این آمادگی را به وزارت رفاه اعلام نموده‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه هنوز بیمه اجتماعی تنها در حد یک طرح مطرح شده است،گفت: طرح در حال حاضر در وزارتخانه مطرح شده است و معاون رفاهی در خصوص آن نظر داده است و پس از جمع بندی آماده خواهد شد.

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، تصریح کرد: در این طرح، سهم پرداختی از سوی دولت کمتر و بیمه شده بیشتر خواهد بود.

رستمی بیان کرد: این طرح در پیش‌نویس برنامه ششم از سوی دولت توسعه ذکر شده بود اما ظاهراً این بخش در مجلس حذف شده است که به گفته وزیر، این طرح نیاز به مصوبه مجلس ندارد و می‌توان در هیأت دولت مصوب شود.

وی خاطر نشان کرد: سه نوع خدمت بازنشستگی، از کارافتادگی و پیری در طرح بیمه اجتماعی مد نظر قرار دارد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©