سرپرست معاونت اقتصادی صندوق خبر داد: رشد سرمایه گذاری ها برای افزایش حمایت از مستمری بگیران

سرپرست معاونت اقتصادی صندوق خبر داد: رشد سرمایه گذاری ها برای افزایش حمایت از مستمری بگیران

سرپرست معاونت اقتصادی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از بهبود شرایط سرمایه گذاری های صندوق در بازار سرمایه خبر داد و اظهار امیدواری کرد که با تغییر در شرایط بازار بعد از توافق هسته ای، شاهد رونق بیشتر سرمایه گذاری های صندوق و رسیدگی بیشتر به مستمری بگیران باشیم.


یاور میرعباسی در گفتو گو با پایگاه اطلاع رسانی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با اعلام این خبر تصریح کرد: پس از به سرانجام رسیدن برجام و اجرای توافق هسته ای، بخش بزرگی از ریسک سیستماتیکی که هراس بازار سرمایه از آینده را به دنبال داشت، کاهش یافت؛ اتفاقی که باعث شد سرمایه گذاران از سرمایه گذاری در بازارهای کم ریسک به سمت سرمایه گذاری در بازاراهایی که پیش از برجام، پرریسک تلقی می شد حرکت کنند و همین عامل، منجر به اقبال بیشتر سرمایه گذاران به بازار سرمایه شده است.

سرپرست معاونت اقتصادی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با تاکید بر اینکه بهبود شرایط سرمایه گذاری های خارجی بعد از برداشته شدن تحریم ها، وضعیت بنگاه های اقتصادی و صنایع کشور را با بهبود چشمگیری مواجه خواهد کرد گفت: در طول سال هایی که ایران، با تحریم های بین المللی مواجه بود، بسیاری از صنایع بزرگ کشور از جمله خودرو، بانک، پتروشیمی، نفت و گاز، آسیبی جدی متحمل شدند؛ صنایعی که صنایع مادر و بسیار اساسی به حساب می آیند. در این شرایط به سرانجام رسیدن برجام می تواند، گام بزرگی برای بهبود وضعیت این صنایع باشد.

میرعباسی با اشاره به اینکه رفع تحریم ها و برداشته شدن سایه محدودیت های بین المللی از سر صنایع کشور، بخش های اقتصادی کشور را وارد دنیای جدیدی می کند به برداشته شدن محدودیت ها در بخش سوئیفت تاکید کرد و گفت: برداشته شدن محدودیت های سوئیفت تجارت بین المللی را تسهیل می کند و از طریق دسترسی به منابع مالی ارزان قیمت تر کسب و کار صنایع را بهبود و تجارت را روان تر خواهد کرد. اتفاقی که تاثیرات منحصربه فردی را در تجارت بین الملل به دنبال خواهد داشت و از سوی دیگر، آنچه به عنوان پول ارزان شناخته می شود و نیز بخش اعظم که همان پول های بلوکه شده در سال های گذشته، به کشور باز می گردد.

وی افزود: ورود این سرمایه به کشور، مشکل نقدینگی صنایع را کاهش می دهد و صاحبان صنایع، با خیالی آسوده تر به پشتیبانی بانک ها امیدوار می شوند. از سوی دیگر، ورود این نقدینگی ها به سیستم بانکی کشور باعث خواهد شد تا از طریق کاهش هزینه پول، نرخ بهره پایین بیاید؛ اتفاقی که باعث می شود، سپرده گذاری در بانک ها، جذابیت خود را از دست بدهد و سرمایه گذاران در شرایطی که فضا برای سرمایه گذاری در صنایع کشور مناسب تر شده است، این بخش را به عنوان محلی برای سرمایه گذاری انتخاب کنند.

سرپرست معاونت اقتصادی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در ادامه به سرمایه گذاری های این صندوق و بهبود وضعیت این سرمایه گذاری ها بعد از رفع تحریم ها اشاره کرد و گفت: افزایش ارزش بازار و بهبود نظام مالی کشور باعث بهبود وضعیت سبد سرمایه گذاری بورسی صندوق شده که در نهایت، عایدات سرمایه ای صندوق با رشد چشم گیری همراه بوده است.

وی افزود: علاوه بر این افزایش ارزش دارایی ها، پیش بینی می شود درآمد حاصل از سرمایه گذاری های صندوق از محل صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و فولاد نیز افزایش یافت و با این شرایط، فضا برای تامین بخشی از هزینه ها از محل این درآمدها مساعد شد.

میرعباسی تاکید کرد: در سال جاری بیش از 40 درصد درآمدهای منابع صندوق، از محل درآمدهای حاصل از سرمایه گذاری ها به دست آمد که بهبود این روند در آینده، باعث بهبود شرایط مالی صندوق و در نتیجه ایجاد پشتوانه ای مهم برای اجرای تعهدات آتی صندوق در برابر پرداخت مستمری مستمری بگیران خواهد شد.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 764
  • 4,128,028
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©