مدیرکل تعهدات صندوق بیمه اجتماعی خبر داد: فرصت های جدید برای بهره مندی جوانان از صندوق بیمه اجتماعی

مدیرکل تعهدات صندوق بیمه اجتماعی خبر داد: فرصت های جدید برای بهره مندی جوانان از صندوق بیمه اجتماعی

مدیرکل تعهدات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به اهمیت و نگاه ویژه دولت به مقوله بیمه های اجتماعی و درمانی از اصلاح آئین نامه اجرایی صندوق در سال 94 خبر داد و گفت: با اولویت قرار دادن این اصلاح روش ها و آیین نامه در برنامه های سال 95 قرار است گام مهمی در جهت توسعه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و رفاه و آسایش قشر زحمت کش روستایی و عشایر برداشته شود.


سوگند سهیلی در گفت وگو با سایت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر این صندوق را از جمله صندوق های بیمه ای دانست که در سال های اخیر با هدف پوشش بیمه ای در مناطق روستایی و عشایری تأسیس شده است و گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در عمر 10 ساله خود توانسته بیش از 30 هزار خانوار روستایی را که سرپرست شان به دلیل فوت از دست رفته و یا به دلیل ازکارافتادگی، توان کار و تأمین معیشت را ندارد از مزایای مستمری برخوردار کند. آماری که با توجه به سرانه حانوار روستایی بیش از 100 هزار نفر می شود.
وی افزود: یکی از مباحث مهم پیشنهادی در آئین نامه اجرایی بسته ای تعهداتی است که در قالب تعهدات کوتاه مدتی مثل بیمه بیکاری، کمک هزینه ازدواج، کمک هزینه عائله مندی، کمک هزینه بارداری و … ارائه شده است که  این مقوله با نگاهی خاص بیشتر در جهت کمک و آرامش خاطر قشر جوانی که عضو این صندوق هستند در نظر گرفته شده است.
سهیلی در پایان خواست تا همه اقشار جوان و زحمتکش روستایی و عشایر که تا کنون اقدام به نام نویسی و بیمه کردن خود نکرده اند در ابتدای امسال فرصت را غنیمت شمرده و با مراجعه به کارگزاریهای صندوق در سراسر کشور این مهم را به انجام رسانند تا پس از اصلاح آئین نامه ضمن بهره مندی از تعهدات کوتاه مدت در شرایط خاص از مزایای بلند مدت آن نیز در دوران پیری یا ازکارافتادگی برخوردار شده و یا در زمان عدم حیات سرپرست خانوار بازماندگانشان بتوانند به دور از هرگونه دغدغه و در آسایش روزگارشان را سپری کنند. 

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 279
  • 4,142,453
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©