گلستان // بیمه اجتماعی، پشتوانه محکم برای جامعه روستایی

گلستان // بیمه اجتماعی، پشتوانه محکم برای جامعه روستایی

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان گلستان تاکید کرد: بیمه اجتماعی یکی از پشتوانه های محکم برای زمان بازنشستگی و از کار افتادگی است و همه اقشار غیر کارمند نیز باید از نعمت بیمه بازنشستگی برخوردار باشند .


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان‌، روستاییان و عشایر‌، دانیال پولادوند در همایش توسعه ای و راهبردی بیمه اجتماعی که با حضور دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی شهرستان مینودشت و در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، به بیان فعالیتهای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر پرداخت و خدمات این صندوق را در حوزه بازنشستگی، ازکارافتادگی ناشی و غیرناشی از کار، مستمری بازماندگان و نقل و انتقال سوابق بیمه ای تشریح کرد و افزود‌: تمامی روستائیان و عشایر و ساکنین شهرهای زیر بیست هزار نفر و حتی کشاورزان غیرساکن در روستا با داشتن 18 سال سن و پرداخت 5 درصد حق بیمه می توانند به عضویت صندوق درآمده و از مزایای آن استفاده کنند.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان گلستان خاطرنشان کرد: برای یک خانواده روستایی 15 درصد حق بیمه در نظر گرفته شده که پنج درصد آن توسط خود فرد و 10 درصد دیگر آن توسط دولت پرداخت می شود که سالانه حق بیمه هر فرد بیمه شده 180 الی 420 هزار تومان است.
پولادوند با اشاره به تشکیل و آغاز به کار ستاد راهبردی بیمه اجتماعی در شهرستان ها اظهار کرد: بیمه اجتماعی یکی از پشتوانه های محکم برای زمان بازنشستگی و از کار افتادگی است و همه اقشار غیر کارمند نیز باید از نعمت بیمه بازنشستگی برخوردار باشند.
پولادوند نقش دهیاران و شوراهای اسلامی را برای اطلاع رسانی بسیار مهم خواند و خواستار همکاری آنان برای تحقق این امر مهم در روستاها شد.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان‌، روستائیان و عشایر استان همچنین برداشته شدن سقف سنی و افزایش جامعه هدف و افزایش حقوق مستمری بگیران این صندوق را از خدمات ارزنده دولت تدبیرو امید طی دو سال اخیر عنوان کرد .

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©