مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر: یک و نیم میلیون عشایر و کشاورز تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار دارند

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر: یک و نیم میلیون عشایر و کشاورز تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار دارند

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: یک و نیم میلیون نفر از عشایر، کشاورزان و روستائیان تحت پوشش این صندوق قرار دارند.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر؛ دکتر محمد رضا رستمی در نشست خبری مشترک روسای سازمانهای بیمه گر و رفاه اجتماعی به مناسبت هفته سلامت افزود: بیمه روستاییان و عشایر‌، متولی بیمه اجتماعی این اقشار است.
وی با بیان اینکه بیمه های اجتماعی تعهدات بلندمدت و کوتاه مدت را تحت پوشش دارند و بیمه های درمان سازمان تامین اجتماعی هم حوزه درمان را تحت پوشش قرار داده است، گفت: صندوق بیمه عشایر و روستاییان فقط بیمه های اجتماعی را در بر می گیرد.
رستمی ادامه داد: در حال حاضر موضوع بازنشستگی (پیری) در عشایر و پرداخت مستمری بازماندگان در این اقشار را صندوق بیمه روستاییان و عشایر تقبل می کند. 
مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر با اشاره به اینکه بازنشستگی افراد را در این صندوق، 15 سال پرداخت قرار داده ایم، گفت: تاکنون ده سال از عمر صندوق بیمه عشایر و روستاییان گذشته است پس تا 5 سال آینده پرداخت بازنشستگی نداریم.
رستمی خاطرنشان کرد:‌ در حال حاضر، 23 هزار خانوار به عنوان کارافتاده و بازماندگان فوتی ها از صندوق مستمری دریافت می کنند.
وی گفت: همچنین سقف حقوقی عشایر و روستاییان 700 هزار تومان است که فرمول اصل بیمه و پرداخت آن براساس همین پرداختی انجام می شود.
رستمی افزود: 15 درصد درآمد ماهیانه کشاورزان را برای بیمه در نظر گرفته ایم که 5 درصد را خود آنان پرداخت و 10 درصد دیگر را دولت می پردازد.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©