مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر خبر داد تصویب اعتبار بازنشستگی پیش از موعد روستائیان در بودجه 95

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر خبر داد تصویب اعتبار بازنشستگی پیش از موعد روستائیان در بودجه 95

تیرماه سال 93 مجلس شورای اسلامی در راستای حمایت از روستائیان و عشایر کشور طرحی را به تصویب رساند که بر اساس آن دولت مکلف شد تمامی روستائیان و عشایری را که در سن بازنشستگی بوده و تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر هستند در صورت تقاضا و داشتن سابقه پرداخت حق بیمه به مدت 9 سال، بازنشسته کرده و متناسب با آن حقوق بازنشستگی پرداخت کند. پس از رفع ایرادات وارد شده به این طرح از سوی شورای نگهبان و گذشت دو سال، اکنون این طرح در شرف اجراست. مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در زمینه طرح بازنشستگی پیش از موعد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر توضیحاتی ارائه کرد و از تصویب این طرح در هفته گذشته و در قالب بودجه 95 خبر داد.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر محمدرضا رستمی در گفت وگو با ایسنا، گفت: این طرح به علت ایرادات مطرح شده نظیر دیده نشدن بار مالی، باقی مانده بود تا آنکه تصمیم گرفته شد در بودجه 95 اجرایی شود. به این ترتیب بازنشستگی پیش از موعد در لایحه بودجه سال 95 پیشنهاد و هفته گذشته به تصویب رسید.
وی افزود: اکنون منتظر اعلام نظر شورای نگهبان هستیم. البته هنوز بار مالی برخی بخش ها دیده نشده که نامه نگاری هایی با شورای نگهبان انجام داده ایم تا این بخش ها را نیز مورد توجه قرار داده و با تامین بودجه آن موافقت کند.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با بیان اینکه بازنشستگی افراد را در این صندوق، 15 سال پرداخت حق بیمه قرار داده ایم، گفت: با اجرای این طرح، کسانی که 10 سال حق بیمه پرداخت کرده و65 سال سن داشته باشند، می توانند به صورت پیش از موعد بازنشسته شوند.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©