وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه: کارگر در نظام ما مفهومی بیش از دیگر نظام ها دارد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه: کارگر در نظام ما مفهومی بیش از دیگر نظام ها دارد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه اعلام کرد: برنامه های وزارت کار برای افزایش امنیت شغلی کارگران/ کارگر در نظام ما مفهومی بیش از دیگر نظام ها دارد


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آستانه روز کارگر با اشاره به برنامه امسال این وزارتخانه برای ایجاد امنیت شغلی کارگران، گفت: از طریق مهارت افزایی و گسترش آموزش فنی و حرفه ای در روستاها به دنبال ایجاد امنیت شغلی هستیم.
دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه امروز تهران با اشاره به اینکه جامعه کارگری به وظیفه خود عمل کرده است، گفت: من خودم یکی از کارگران پیش از انقلاب و در محیط های صنعتی مشغول به کار بودم، به همین دلیل به جرأت می توانم بگویم این طبقه با نجابت توانسته است وظیفه سربازی امام و مقام معظم رهبری را به درستی انجام دهد.
وی ادامه داد: هیچ وقت از یاد نمی برم کارگرانی که جرمشان این بود که عضو انجمن اسلامی بودند توسط گروه های تروریستی ترور شدند و حتی این گروه زحمتکش جامعه یکی از پای کاران جنگ تحمیلی و اقتصاد مقاومتی در دوران جدید بوده و هستند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه امسال در آستانه روز کارگر می خواهم اعلام کنم کارگر برای نظام مقدس ما مفهومی بیش از نظام های دیگر دنیا دارد، اظهار کرد: هر سال امام راحل روز کارگر را گرامی می داشتند و پس از ایشان نیز مقام معظم رهبری این کار را انجام می دهند و همواره در آستانه روز کارگر با این قشر زحمتکش ملاقات کرده و بیاناتشان را خطاب به این قشر می فرمایند.
دکتر ربیعی با اشاره به اینکه من مفتخرم در دو سمت در مقابل مقام معظم رهبری سخنرانی کردم، اظهار کرد: یک بار به عنوان کارگر و بار دیگر به عنوان وزیر و این از عنایات نظام مقدس جمهوری اسلامی است که کارگری می تواند به سمت وزارت هم برسد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کشور ما نیازمند توسعه و رشد است و باید عقب ماندگی های گذشته را جبران کنیم که بر این اساس کارگران وظیفه اصلی این مهم را بر دوش می کشند.
وی با تأکید بر اینکه در دوران تحریم کارگران بیشتر از همه صدمه دیدند،خاطر نشان کرد: خوشبختانه موفق شدیم با رهبری مقام معظم رهبری دروغ های بزرگ استکبار جهانی را آشکار کنیم و فضای جهان را از ایران هراسی به حق طلبی ایران تغییر دهیم.
دکتر ربیعی با تأکید بر اینکه ما باید آثار فرامنطقه ای خود را بیش از گذشته در این دوران افزایش دهیم، گفت: در این امر سربازان اصلی کارگران و تولید گران هستند،به همین دلیل در دورانی که وظیفه اصلی اقتصاد اجرای اقتصاد  مقاومتی است، این وظیفه بر دوش کارگران و تولید کنندگان است. بر این اساس هر کس در تولید ملی نقش بیشتری داشته باشد محترم تر خواهد بود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه در جامعه ایران احساس مسئولیت باید فراگیر باشد و هر ایرانی مسئول همه ایران است، ادامه داد: ما باید سعی کنیم مانند برخی از کشورها یه تولیدات داخلی خود افتخار کنیم که با اجرای این شیوه می توان امید داشت مصرف کالاهای داخلی در کشور روند فزاینده ای داشته باشد.
وی با تأکید بر اینکه من به عنوان وزیر و در قبال معیشت، امنیت شغلی کارگران و همچنین در قبال افرادی که پولشان را در زمینه تولید ملی استفاده می کنند مسئول هستم، گفت: امسال باید تلاش کنیم تا وضعیت اشتغال نسبت به سال گذشته بهبود پیدا کند به همین دلیل به سمت مهارت افزایی حرکت خواهیم کرد.
دکتر ربیعی ادامه داد: امروز سیاست دولت مهار تورم است. به همین دلیل ما قصد داریم در سال جدید در کنار بهره وری بالا بتوانیم اشتغال بیشتر را فراهم کنیم، بر این اساس در برنامه امسال ما در حوزه آموزش فنی و حرفه ای به طور خاص سعی خواهیم کرد آموزش سیار را اجرایی کنیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با بررسی روستاهای کشور مزیت هر روستا شناسایی شده که با تأکید مقام معظم رهبری قصد داریم با آموزش مناسب در روستاها مهارت افزایی کنیم و از طرف دیگر یکی از برنامه های سال 95 ما ایجاد امنیت شغلی برای کارگران است که مورد تأکید مقام معظم رهبری قرار گرفته و بارها این مسئله را به خود من گوشزد کرده اند.
وی با اشاره به اینکه تأمین اجتماعی را از یک صندوق حقوق ده خارج کردیم، ادامه داد: هم اکنون صندق ها محلی برای زندگی بهتر کارگران شده است به عنوان مثال می توان به گسترش بیمه اجتماعی کارگران اشاره کرد.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه امسال بیش از 10 میلیون نفر از کارگران حاشیه نشین بیمه شده اند، گفت: اگر بودجه مناسبی در اختیار ما قرار بگیرد ادامه خواهیم داد و به سمت بیمه فراگیر حرکت خواهیم کرد.
وی با تأکید بر اینکه امروز در دورانی قرار گرفتیم که باید نشان دهیم می توانیم در شرایط اقتصادی نیز رشد و پیشرفت کنیم، اظهار کرد: سال جدید هر ماه خبرهای خوشی را از افزایش تولید و بهبود کیفیت تولید ارائه خواهیم کرد به همین دلیل این امر موجب می شود تا مصرف کالاهای داخلی در کشور افزایش پیدا خواهد کرد.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©