به منظور هماهنگی و تبادل نظر درباره برنامه های سال 95 دومین نشست منطقه ای مدیران استانی صندوق برگزار شد

به منظور هماهنگی و تبادل نظر درباره برنامه های سال 95 دومین نشست منطقه ای مدیران استانی صندوق برگزار شد

دومین نشست منطقه ای مدیران استانی صندوق با هدف هماهنگی و تبادل نظر جهت اجرای دقیق برنامه های سال 1395 برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، در این جلسه که با حضور مشاورعالی صندوق، معاون بیمه ای و هماهنگی امور استانها، معاون توسعه منابع و پشتیبانی، مدیران کل معاونت بیمه ای با حضور چند تن از مدیران استانی و کارشناسان اداره کل هماهنگی و نظارت بر امور استانها درباره موضوعات مختلفی که صندوق در سال 95 با آنها روبروست بحث و تبادل نظر شد. 
در این جلسه صمدالله فیروزی، مشاورعالی صندوق با اشاره به پیشینه شکل گیری و سابقه طولانی بیمه اجتماعی و بیمه روستائیان، بر ضرورت حفظ موجودیت صندوق تاکید کگرد و گفت: ثبات و پایداری مالی صندوق منوط به فعالیت بیش از پیش مدیران استانی است و به همین دلیل تبیین اهداف و مزایای صندوق باید با درک ضرورتهای هر استان انجام شود.
همچنین نصرالله ترابی، مشاور مدیرعامل در امور مجلس نیز با تاکید بر ضرورت تعامل گسترده با قوه مقننه، موفقیت در این موضوع را منوط به حمایت همه مدیران در مواقع مورد نیاز جهت هم افزایی دانست و از آمادگی امور مجلس صندوق بیمه اجتماعی برای همکاری با معاونت بیمه ای برای رسیدن به موضوعات مختلف این معاونت خبر داد.
در ادامه محمد پوستین‌دور، معاون بیمه‌ای و هماهنگی امور استان‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، با بیان اینکه یکی از هدفهای اصلی اینگونه گردهمایی ها تبادل نظر جهت دستیابی به بهترین تصمیم و افزایش همگرایی برای اجرای صحیح برنامه های تدوین شده صندوق است گفت: با توجه به سیاستی که مدیران صندوق دارند و می‌خواهند در راستای آن فراکسیون مرتبط با صندوق در مجلس جدید تشکیل شود، مدیران استانی می‌توانند نمایندگان مشتاق جهت کمک به صندوق و ایجاد فراکسیونی قوی را معرفی کنند. 
وی در ادامه در خصوص مددجویان کمیته امداد گفت: باید موضوع اطلاع‌رسانی برلی بیمه پردازی بیمه شدگان مددجوی کمیته امداد، مهم دانسته شود و در این راستا حل پاره ای از مشکلات موجود در خصوص این بیمه شدگان از دیگر برنامه های سال جاری صندوق است.
پوستین دوز به تصویب کلیلات طرح بنا (برپایی نظام نوین اطلاعات) از سوی هیأت مدیره صندوق اشاره کرد و گفت: در این خصوص موضوع الزام صندوق به تدوین دستورالعمل جداگانه استانداردسازی پرونده ها و ساماندهی سوابق به مدیرعامل صندوق پیشنهاد شده که دستورالعمل های مربوطه پس از انجام کار کارشناسی به وی ارائه خواهد شد.
معاون بیمه‌ای و هماهنگی امور استان‌ها در ادامه به ساماندهی امور کارگزاری ها که با صدور دستورالعمل نحوه ایجاد کارگزاریها کلید خورده اشاره کرد و گفت: تطبیق کارگزاریهای موجود، رتبه بندی کارگزاریها، صدور پروانه و انعقاد قرارداد و تعیین موسسات کارگزاری معین هر شهرستان از دیگر برنامه های مهم سال جاری معاونت بیمه ای است و نظارت و آموزش موسسات کارگزاری تطبیق داده شده هم از دیگر برنامه های نیمه دوم سال جاری به حساب می‌آید.
وی با بیان اینکه برند کارگزاران صندوق باید اقتصادی و کارکردن در موسسات صندوق و انجام فعالیت در کارگزاری‌ها دارای توجیه اقتصادی برای کارگزاران باشد به تدوین دستورالعمل واگذاری پاره ای از امور جدید کارشناسی به موسسات کارگزاری پس از نصب سیستم بیمه ای جدید اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد که در سال آتی این موضوع عملیاتی شود. 
پوستین دوز نیروی انسانی را بزرگترین سرمایه هر سیستم برشمرد و با توجه به برنامه های از پیش اعلام شده در این حوزه تصریح کرد: در سال گذشته دو دوره آموزشی تخصصی در ستاد برگزار و امسال نیز 9 دوره 4 ساعته آموزش با مساعدت و همراهی معاونت توسعه منابع و پشتیبانی عملیاتی خواهد شد و در پیشنهاد این معاونت برای برگزاری دوره ها آمده است که فیلم اینگونه دوره های آموزشی تهیه شود که قابل بهره برداری برای همکاران شاغل در استانها باشد.
وی افزود: نهضت IT و ایجاد سیستم بیمه ای جدید که با همت مثال زدنی همکاران انفورماتیک و با تدابیر معاونت اقتصادی، برنامه ریزی و بودجه و بودجه صندوق و همکاران ادارات کل این معاونت در حال پیگیری است می تواند به یکی از افتخارات ملی این صندوق تبدیل شود.
پوستین دوز در ادامه به اصلاح فرآیندها و رویه ها اشاره کرد و افزود: دستور لازم برای امکان پرداخت حق بیمه از طریق تمامی درگاههای موجود همانند موبایل، اینترنت، خودپردازهای بانکی و دستگاه‌های دریافت وجه فروشگاهی و روش سنتی فعلی داده شده و پیگیری لازم در خصوص استفاده از ظرفیت سایر بانکها از طریق معاونت محترم توسعه منابع و پشتیبانی صندوق انجام گرفته است.
وی توسعه و تکالیف مقرر مانند ایجاد حساب انفرادی برای بیمه شدگان، تامین اجتماعی چندلایه  و در صورت واگذاری بیمه فراگیر به این صندوق، ایجاد ظرفیتهای لازم جهت عملیاتی کردن آنها را از سایر امور سال جاری برشمرد.
معاون بیمه‌ای و هماهنگی امور استان‌ها در پایان با بیان اینکه آمارهای سال 94 افزایش تعداد بیمه شدگان جدیدالورود به نسبت متوسط کل دوره حیات صندوق را نشان می دهد، کیفی سازی بیمه شدگان صندوق با تمهیدات اتخاذ شده مدیریتی را از دیگر نتایج عملکرد سال قبل برشمرد و اعلام کرد: متعاقباً آمار و عملکرد 10 ساله صندوق و همچنین عملکرد سال 94 به مدیرعامل صندوق گزارش خواهد شد.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©