گلستان بیمه اجتماعی پشتوانه‌ای محکم برای بازنشستگی است

گلستان بیمه اجتماعی پشتوانه‌ای محکم برای بازنشستگی است

مدیر صندوق بیمه اجتماعی گلستان در دیدار با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کرد: بیمه اجتماعی یکی از پشتوانه‌های محکم برای زمان بازنشستگی و از کار افتادگی است و همکاری روحانیون دینی و مذهبی در اشاعه فرهنگ بیمه‌ای می‌تواند نقش بسیار موثری داشته باشد.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان‌، روستاییان و عشایر‌، دانیال پولادوند، مدیر بیمه اجتماعی کشاورزان‌، روستائیان و عشایر استان گلستان در دیدار با رییس سازمان تبلیغات اسلامی این استان به بیان فعالیت‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر پرداخت و خدمات این صندوق را در حوزه بازنشستگی، ازکارافتادگی ناشی و غیرناشی از کار، مستمری بازماندگان و نقل و انتقال سوابق بیمه‌ای تشریح کرد.

وی افزود: در شرایط فعلی جامعه هدف ما 250 هزار نفر است و تمامی روستائیان و عشایر و ساکنین شهرهای زیر بیست هزار نفر و حتی کشاورزان غیرساکن در روستا و رانندگان و مهندسان سازمان نظام مهندسی کشاورزی با داشتن 18 سال سن می‌توانند با پرداخت 5 درصد حق بیمه به عضویت صندوق درآمده و از مزایای آن استفاده کنند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان گلستان خاطرنشان کرد: برای یک خانواده روستایی 15 درصد حق بیمه در نظر گرفته شده که پنج درصد آن توسط خود فرد و 10 درصد دیگر توسط دولت پرداخت می شود که سالانه حق بیمه هر فرد بیمه شده 180 الی 420 هزار تومان است.

پولادوند اظهار کرد: بیمه اجتماعی یکی از پشتوانه‌های محکم برای زمان بازنشستگی و از کار افتادگی است و همه اقشار غیر کارمند نیز باید از نعمت بیمه بازنشستگی برخوردار باشند.

وی نقش روحانیون دینی و مذهبی را برای اطلاع رسانی بسیار مهم خواند و خواستار همکاری آنان برای تحقق این امر مهم در روستاها شد.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی هم در این دیدار با ابراز خرسندی از وجود چنین نهاد حمایتی اظهار داشت که بعد از ماه مبارک رمضان در جلساتی که با روحانیون مستقر در روستاها دارند از نماینده صندوق جهت تبلیغ اهداف والای صندوق دعوت به عمل می‌آورد و همچنین توصیه کرد که از ظرفیت پایگاه‌های بسیج نیز برای اشاعه این فرهنگ استفاده شود.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©