یزد اقدام و عمل جهادی برای تحت پوشش قرار دادن هر فرد فاقد بیمه

یزد اقدام و عمل جهادی برای تحت پوشش قرار دادن هر فرد فاقد بیمه

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد با مدیران جهاد کشاورزی شهرستان یزد با تاکید بر اینکه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر به زودی مجری بیمه فراگیر خواهد شد خواستار اقدام و عمل جهادی برای تحت پوشش قرار دادن روستاییان، کشاورزان و عشایر فاقد بیمه با کمک جهاد کشاورزی شد.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، ابراهیمی در این جلسه با بیان اینکه صندق بیمه اجتماعی، تنها صندوق بیمه اختیاری دولتی است که ازسال 84 شروع به کار کرده و بیمه کردن جامعه هدف 89 هزار نفری از افراد فاقد بیمه استان را در دستور کار دارد گفت: در حال حاضر صندوق دارای سه مستمری از کار افتادگی‌، فوتی و بازنشستگی است و بیمه‌شدگان در صندوق بیمه روستایی می‌توانند با داشتن حداقل یک سال سابقه و 90 روز پیوستگی سابقه متصل به زمان از کار افتادگی و یا فوت از مزایای پرداخت مستمری به بازماندگان و ازکار افتادگی استفاده کنند.

وی با تاکید بر اینکه هر فرد برای بازنشستگی نیاز به داشتن 15 سال سابق بیمه‌پردازی و 65 سال سن دارد، تصریح کرد: در حال حاضر حدود 900 نفر در استان یزد مستمری‌بگیر این صندوق هستند و اگر جامعه افراد مشمول این صندوق همگی بیمه شده بودند درحال حاضر تعداد قابل ملاحظه‌ای از روستائیان‌، کشاورزان و عشایر و خانواده‌هایشان در حال دریافت مستمری بودند.

در این جلسه حاتمی‌زاده، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان یزد ضمن تشکر از اهتمام دلسوزانه مدیریت صندق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به این امر مهم پیشنهاد داد تا برای حل مشکلات جذب افراد فاقد بیمه از ظرفیت شرکت‌های خدمات مشاوره‌ای برای ایجاد کار‌گزاری و معرفی صندوق بیمه و مزایای آن به صورت چهره به چهره به افراد فاقد بیمه روستایی استفاده شود.

علاوه بر این در این جلسه مقرر شد یک دوره آموزشی ویژه پرسنل جهاد کشاورزی از طریق مرکز آموزشی ملا‌صدرا طراحی و تدریس شود تا تمامی پرسنل جهاد در دوره ضمن خدمت مذکور شرکت و از این ظرفیت برای معرفی صندوق استفاده شود.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©