یزد: حمایت استانداری از فعالیت‌های صندوق

یزد: حمایت استانداری از فعالیت‌های صندوق

مدیر کل امور شهری، روستایی و شوراهای استانداری یزد بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان را مهم ارزیابی کرد و ضمن اعلام آمادگی جهت هرگونه همکاری، خواستار بررسی مشکلات پیش‌رو و ارائه راهکار‌های ...


مدیر کل امور شهری، روستایی و شوراهای استانداری یزد بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان را مهم ارزیابی کرد و ضمن اعلام آمادگی جهت هرگونه همکاری، خواستار بررسی مشکلات پیش‌رو و ارائه راهکار‌های جدید برای افزایش ضریب نفوذ بیمه اجتماعی در استان شد.

به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، در جریان جلسه مدیر صندوق بیمه اجتماعی در استان یزد با شاکری، با بیان این مطلب برخی مشکلات پیشرو در راه توسعه بیمه اجتماعی در بین روستاییان و کشاورزان را تشریح کرد و گفت: به منظور تبلیغ و اطلاع‌رسانی در این حوزه، از طریق تشکیل ستادهای راهبری در شهرستان‌ها، بخش‌داری‌ها فعال خواهند شد و امیدواریم موضوع بیمه اجتماعی که در سال‌های گذشته مغفول واقع شده بود، با این روند، شاهد تحولی عظیم باشد.

در جریان این جلسه، حسن ابراهیمی، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان‌، روستائیان و عشایر استان یزد هم با اشاره به خدمات صندوق بیمه اجتماعی، یادآور شد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان‌، روستائیان و عشایر یکی از چهار صندوق بیمه‌ای کشور است که در کنار سایر صندوق‌ها در راستای اصل 29 قانون اساسی و تامین آینده کشاورزان‌، روستائیان و عشایر گام برمی‌دارد‌.

وی افزود: عضویت در صندوق اختیاری بوده و بیمه کردن جامعه هدف 89 هزار نفری از افراد فاقد بیمه استان در دستور کار این صندوق است که  تاکنون 18 هزار نفر از افراد مشمول، تحت حمایت‌های قرار گرفته‌اند.

ابراهیمی تصریح کرد: در حال حاضر حدود 900 نفر در استان یزد در حال دریافت مستمری بازماندگان (‌فوتی) و از کار افتادگی در این صندوق هستند که این موضوع در کاهش فقر، رونق روستا‌ها و کاهش تعداد مراجعات مردمی جهت دریافت کمک از بهزیستی و کمیته امداد تاثیر گذار بوده است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 2,055
  • 4,129,319
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©