مولوی عبدالحمید: عضویت در صندوق بیمه اجتماعی مشکل شرعی ندارد

مولوی عبدالحمید: عضویت در صندوق بیمه اجتماعی مشکل شرعی ندارد

امام جمعه اهل سنت زاهدان در نماز جمعه این هفته، اعلام کرد: با بررسی‌های صورت گرفته مشخص‌شده که عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و استفاده از مزایای قانونی آن از لحاظ شرعی هیچ‌گونه مشکلی ندارد و همه مردم می‌توانند از طریق این صندوق خود را بیمه کنند تا در آینده مشکلی نداشته و این بیمه دستگیر آنها باشد‌.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی با توجه به فرا رسیدن 25 تیرماه و به مناسبت گرامیداشت روز بیمه و تأمین اجتماعی، تلاش‌های دولت برای گسترش بیمه های اجتماعی را ارزشمند و مثبت ارزیابی کرد و بابیان اینکه بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر فرصت خوبی برای دستیابی جامعه هدف به حقوق قانونی آنان است، اظهار داشت: قانون دولت را موظف به تعمیم و گسترش بیمه روستایی و پوشش صد درصد آن از طریق تقویت صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر کرده است.

وی با بیان مزایای این صندوق، گفت: استفاده از مقرری بازنشستگی، مستمری ازکارافتادگی و پرداخت مستمری به بازماندگان تحت تکفل بیمه‌شده پس از فوت ازجمله مزایای این صندوق است.

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی با اشاره به اینکه استفاده از مزایای بیمه اجتماعی نقش مؤثری در کاهش مشکلات معیشتی خانواده‌ها در شرایط سخت دارد، ادامه داد: اقدامات دولت درزمینه گسترش بیمه‌های اجتماعی قابل‌ تحسین است و نیاز است دهیاران، بخشداران و تعاونی‌های فعال روستایی و همه اقشار در جهت معرفی و اطلاع‌رسانی تلاش کنند و روستاییان جهت ثبت نام به بخشداری‌ها‌، دهیاری‌ها‌، تعاونی عشایری و روستایی مراجعه کنند. 

در حاشیه برگزاری نماز جمعه، امان‌الله شاقوزایی مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان سیستان و بلوچستان هم با تبریک روز تأمین اجتماعی اظهار داشت: هفته تأمین اجتماعی فرصت خوبی است تا دستاوردها و اقدامات دولت تدبیر و امید درزمینهٔ تلاش برای برقراری عدالت اجتماعی و بهبود وضعیت معیشتی روستاییان، کشاورزان و عشایر و همچنین مزایای استفاده از بیمه اجتماعی به‌عنوان حق مسلم و قانونی جامعه هدف به اطلاع مخاطبین آن برسد.

وی با ابراز امیدواری نسبت به افزایش ضریب پوششی بیمه اجتماعی در استان، افزود: امیدواریم با همکاری و همراهی معتمدین، علما و روحانیون، بخشداران و دهیاران به‌عنوان مدیران محلی و مسئولین، بتوانیم گام‌های مهم و تأثیرگذاری برای گسترش پوشش بیمه‌ای جامعه هدف و خدمت‌رسانی به آنان برداریم‌.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 742
  • 4,128,006
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©