سیستان و بلوچستان برگزاری دومین جلسه ستاد توسعه بیمه اجتماعی نیمروز

سیستان و بلوچستان برگزاری دومین جلسه ستاد توسعه بیمه اجتماعی نیمروز

دومین جلسه ستاد توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر شهرستان نیمروز  به ریاست فرماندار این شهرستان و با حضور مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان سیستان و بلوچستان‌، روسای دستگاه‌های اجرایی‌، بخشداران‌، دهیاران و اعضاء شورای اسلامی شهر و روستا و کارگزاران شهرستان برگزار شد‌.  


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، در این جلسه شاقوزایی با اشاره به اصل 29 قانون اساسی گفت: با اجرای صحیح این قانون دولت حق مردم را به آنها می‌دهد و مردم نیز می‌بایست با عضویت در این صندوق‌، حق قانونی خود را از دولت مطالبه کنند تا در آینده نگرانی و دغدغه‌ای از حیث پیری‌، ازکارافتادگی و فوت سرپرست خانوار نداشته باشند.

وی افزود: از اهداف مهم صندوق موضوع اجرای عدالت و امنیت اجتماعی‌، جلوگیری از آسیب‌ها و ناهنجاری‌های جامعه و افزایش میزان ماندگاری روستاییان در روستا‌، تثبیت اشتغال روستایی و عشایری و ممانعت از مهاجرت بی‌رویه این قشر مولد است.

دهمرده، فرماندار شهرستان نیمروز هم در این جلسه ضمن اشاره به اهمیت موضوع بیمه اجتماعی در زندگی آینده خانوارهای روستایی و عشایری‌، گفت: همانگونه که یک فرد شاغل بخش دولتی از مزایای مستمری بازنشستگی‌، مستمری ازکارافتادگی و مستمری فوت بازماندگان برخوردار است، خانوار روستایی و عشایری نیز با عضویت در این صندوق به ساده‌ترین روش و با کمترین هزینه از حمایت‌ها و مزایای مشابه برخوردار خواهد شد.

وی افزود: دولت بدنبال تحقق عدالت اجتماعی است که اساس تشکیل صندوق بیمه اجتماعی نیز همین است. به همین دلیل هم دولت از فرد بیمه شده حمایت کرده تا از نظر مالی تحت فشار قرار نگیرد‌.

فرماندار شهرستان نیمروز ادامه داد: باید همه با مشارکت یکدیگر نسبت به اطلاع‌رسانی گسترده در راستای این بیمه اقدام کرده و مردم را از خدمات ارزنده نظام مقدس و دولت مطلع کنیم. 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 188
  • 3,888,443
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©