یزد درخواست برای معرفی صندوق در نماز جمعه

یزد درخواست برای معرفی صندوق در نماز جمعه

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد، در گردهمایی ائمه جمعه این استان ضمن معرفی صندوق از ائمه جمعه استان خواست از تریبون این نماز برای بسیج عمومی جهت افزایش ضریب نفوذ بیمه در استان اقدام کنند.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، حسن ابراهیمی در جریان گرد‌همایی ائمه جمعه دائم و موقت استان یزد که با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌، استاندار یزد‌، فرماندار شهرستان یزد و مدیران برخی دستگاه‌ها برگزار شد با اشاره به اینکه یکی از شاخصه‌های رفاه و توسعه یافتگی جوامع بحث برخورداری اقشار جامعه بویژه اقشار کم‌درآمد از بیمه اجتماعی است گفت: طبق اصل 29 قانون اساسی بیمه اجتماعی حقی است همگانی برای یکایک افراد جامعه که در این راستا صندوق‌های بیمه‌ای زیادی تشکیل شده است و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان‌، روستائیان و عشایر به عنوان یکی از چهار صندوق بیمه اصلی عهده دار بیمه اجتماعی در روستا‌ها و شهر‌های زیر بیست هزار نفر است.

وی افزود: این صندوق در استان یزد از 89 هزار نفرافراد فاقد بیمه مشمول توانسته 18 هزار و 353 نفر را تحت پوشش قرار دهد که حدود 900 نفر نیز در حال دریافت مستمری هستند.

در همین راستا مدیر  صندوق در استان یزد از ائمه جمعه خواست ضمن معرفی صندوق از تریبون نماز جمعه با مطرح کردن موضوع بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در جلسات زمینه تشکیل بسیج عمومی برای افزایش ضریب نفوذ بیمه فراهم شود.

همچنین در این گرد‌همایی حجت الاسلام والمسلمین شریفی مسئول دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان یزد با اشاره به این که نهاد نماز جمعه در خدمت امت حزب‌الله است و مشکلات مردم و ادارات در این نهاد مطرح شده و اطلاع‌رسانی می‌شود اظهار امیدواری کرد با مطرح شدن موضوعات و مشکلات در این گرد‌همایی گامی مؤثردر جهت حل مشکلات استان برداشته شود.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©