یزد تاکید فرماندار ابرکوه بر ضرورت همکاری دستگاه‌های مختلف با صندوق

یزد تاکید فرماندار ابرکوه بر ضرورت همکاری دستگاه‌های مختلف با صندوق

فرماندار ابرکوه در جریان تشکیل ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان‌، روستائیان و عشایر شهرستان ابرکوه یزد بر ضرورت همکاری دستگاه‌های مختلف اداری و رسانه‌های گروهی جهت تحت پوشش بیمه قرار گرفتن کشاورزان‌، روستاییان و عشایر این شهرستان تاکید کرد.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، سید نبی رسولی با بیان این مطلب خواستار تشکیل کمیته‌ای متشکل از جهاد کشاورزی‌، بخشداران‌، تامین اجتماعی‌ و با محوریت کار‌گزاران و دهیاران شد تا افزایش ضریب نفوذ بیمه و جذب سهمیه تکلیفی در مدت زمان مناسب صورت گیرد‌.

وی با اشاره به اهمیت بیمه اجتماعی در زندگی افراد جامعه بر گسترش و تقویت بیمه‌های روستایی تأکید کرد و گفت: تمام دستگاه‌ها و بخصوص بخشداران باید تلاش خود را جهت افزایش ضریب نفوذ بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر به کار گرفته تا در آینده این قشر در زمان پیری علاوه بر درد و رنج جسمی، درد و رنج فقر و نداری را نداشته باشند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد هم در این جلسه با اشاره به اینکه تمامی افراد فاقد بیمه شهرهای زیر 20 هزارنفر جمعیت از جمله مهردشت ابرکوه می‌توانند از خدمات این بیمه شامل مستمری بازنشستگی پیری و ازکارافتادگی و فوتی بهره‌مند شوند گفت: هم‌اکنون در استان یزد 89 هزار نفر مشمول بیمه هستند که تا کنون 18 هزار نفر به عضویت این بیمه درآمدند.

حسن ابراهیمی تصریح کرد: در شهرستان ابرکوه 10 هزار و 700 نفر فاقد بیمه و مشمول بیمه اجتماعی هستند که تاکنون دو هزار و 588 نفر بیمه شده‌اند و از این تعداد 110 نفر مستمری دریافت می‌کنند‌.

وی با بیان اینکه برای افزایش ضریب نفوذ بیمه در این شهرستان به بیش از 40 درصد برنامه‌ریزی شده است از همه مسئولین درخواست کرد با عمل وارد این عرصه شده و برای تحقق اصل 29 قانون اساسی و گسترش چتر حمایتی بیمه تلاش کنند.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©