مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر: روستاییان بالای ۶۵ سال سن با ۱۵ سال سابقه بیمه مستمری می‌گیرند

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر: روستاییان بالای ۶۵ سال سن با ۱۵ سال سابقه بیمه مستمری می‌گیرند

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان گفت: تمامی روستاییان بالای ۶۵ سال و سابقه ۱۵ سال پرداخت حق بیمه بازنشسته می‌شوند و معادل دوسوم درآمدشان حقوق و مستمری دریافت می‌کنند.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، محمدرضا رستمی در همایش بین‌المللی تامین اجتماعی (ایسا‌)، با بیان اینکه ۳۲ میلیون نفر از جمعیت ایران در مناطق روستایی زندگی می‌کنند گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ۱۱ سال گذشته به دنبال مصوبه دولت و در قالب برنامه چهارم توسعه تصویب شد و فعالیت آن در راستای عمل به ماده ۳ قانون اساسی است.

وی افزود: تقویت بیمه اجتماعی، بسط بیمه‌های خدماتی برای کشاورزان، ارائه برنامه‌های سرمایه گذاری، توسعه اقتصادی کشاورزان، افزایش کارایی نیروی انسانی، پیشگیری مهاجرت از روستا به شهر و بکارگیری متدهای جدید کشاورزی از فعالیتهای اصلی ماست.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با بیان اینکه مواردی چون ارائه تسهیلات در صورت از کارافتادگی و سرویس دهی در عرصه خدمات درمانی را دنبال می‌کنیم و در خصوص بیمه‌های مازاد نیز وضع مقرراتی را مدنظر داریم گفت: شروط بیمه شدن در این صندوق محدود است، فرد باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشد و مقیم مناطق روستایی باشد.

رستمی ادامه داد: جهادکشاورزی فهرستی از ۲۳۰ شغل را ارائه کرده که به آن استناد می‌کنیم. طبقه‌بندی افراد بر اساس سن، مشخصات، شغل و سطوح درآمدی انجام می‌شود، آن‌ها بر حسب درآمد ۵ درصد حق بیمه را می‌پردازند و ۱۰ درصد را نیز دولت تقبل می‌کند.

وی با بیان اینکه خدمات ما بلندمدت هستند اظهار کرد: تمامی روستاییان بالای ۶۵ سال سن و سابقه ۱۵ سال بیمه‌پردازی بازنشسته می‌شوند و معادل دو سوم درآمدشان از ما حقوق و یا همان مستمری دریافت می‌کنند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به فعالیت سه هزار و 400 دفتر این بیمه در سطح کشور اشاره کرد و گفت: افراد واجد شرایط به دفاتر ما مراجعه و ثبت نام می‌کنند. شمار بیمه‌شدگان ما از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳ از ۱۶۹ هزار به یک میلیون نفر رسید و اکنون یک و نیم میلیون نفر تحت پوشش ما هستند و دو میلیارد دلار دارایی داریم که در بخش‌های مختلف اعم از پتروشیمی و فولاد سرمایه‌گذاری شده‌اند.

رستمی به برخی چالش‌های پیش‌رو نیز اشاره و اظهار کرد: مهمترین چالش ما پارامترهای بازنشستگی و عضویت هستند و باید اصلاحات پارامتریک صورت پذیرد. اکنون سقف سنی برای عضویت نداریم که ما را دچار مشکل کرده است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 2,051
  • 4,190,932
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©