وزیر تعاون در دیدار با دبیرکل "ایسا" پیشنهادکرد‌: ایجاد مرکزمطالعات و آموزش‌های منطقه‌ای با همکاری اتحادیه بین‌المللی تامین اجتماعی

وزیر تعاون در دیدار با دبیرکل "ایسا" پیشنهادکرد‌: ایجاد مرکزمطالعات و آموزش‌های منطقه‌ای با همکاری اتحادیه بین‌المللی تامین اجتماعی

"ﻫﺎﻧﺲﻫﻮرﺳﺖ ﮐﻨﮑﻠﻮﺳﮑﯽ" دبیرکل اتحادیه بین‌المللی تامین اجتماعی که به مناسبت سمینار منطقه‌ای اتحادیه بین‌المللی تامین اجتماعی جنوب آسیا به تهران آمده بود در دیدار علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با پیشنهاد ایجاد مرکزمطالعات و آموزش‌های منطقه‌ای با همکاری اتحادیه بین‌المللی تامین اجتماعی از سوی علی ربیعی مواجه شد.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه‌اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این دیدار ایجاد مرکز مطالعات و آموزش‌های منطقه‌ای را اعتقاد قلبی و علاقه شخصی خود عنوان کرد و افزود: این مراکز می‌تواند با هرشکلی که اتحادیه بین‌المللی تامین اجتماعی جنوب آسیا (ایسا) تشخیص دهد راه‌اندازی شود و ما نیز دراین زمینه آماده هرگونه همکاری هستیم.

وی بر ضرورت پژوهش‌های منطقه‌ای تاکید کرد و گفت‌: اگر در" ایسا " به این امر توجه و ملاحظات منطقه‌ای در نظر گرفته شود قطعا این برنامه‌ها بهتر پیش می‌روند .

ربیعی در بخش دیگری از سخنان خود بخش اعظمی از اقتصاد ایران را در صندوق‌های کشور دانست و گفت: ظرفیت بسیار خوبی در این صندوق‌ها آماده شده است و امیدواریم در تبادل نظر با "ایسا" این ظرفیت‌ها افزایش پیدا کند .

وی خاطرنشان کرد‌: ما سازمان بازنشستگی کشوری را ازبحران خارج و ایده‌ها و آرمان‌های خوبی را دنبال کردیم و خوشبختانه همکاران من در بخش رفاهی و تامین اجتماعی از افراد نخبه و برجسته حوزه کاری خود به شمار می‌روند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به وضعیت کشورهای منطقه به نابرابری‌ها و خشونت‌های موجود در آن‌ها گفت‌: برای دست‌یابی مناسب این کشورها به یک رفاه نسبی و تامین اجتماعی مناسب هنوز راه زیادی درپیش  داریم .

 

دبیرکل "ایسا":

ایسا برای همکاری کامل با ایران، آماده است

در ادامه این نشست دبیر کل اتحادیه بین‌المللی تامین اجتماعی(ایسا) ربیعی را کلان‌نگر دانست و گفت: تامین اجتماعی در دو بعد اقتصادی و اجتماعی هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری است‌. بخش بزرگی از جمعیت ایران جوانان هستند که از آن می‌توان به عنوان یک مزیت نام برد.

وی در بخش دیگری از سخنان‌اش تصریح کرد: ما خواستار همکاری ساختاری با ایران و سایر کشورهای منطقه هستیم و" ایسا" تعهد می‌کند که برای پیشرفت هرگونه همکاری ای که لازم باشد انجام ‌دهد .

"ﻫﺎﻧﺲ ﻫﻮرﺳﺖ ﮐﻨﮑﻠﻮﺳﮑﯽ" اضافه کرد: بابررسی فرایند اجرایی بیمه ها در کشورهای بزرگ و کوچک به این نتیجه رسیدیم که تمام مزیت‌های این امر به یک شکل مشترک درحال انجام است و استانداردهای حرفه‌ای یکسانی  بدون توجه به سطح کشورها وجود دارد اما با این حال معتقدم بی‌تردید پیاده‌سازی کف حمایت‌های اجتماعی و سلامت پایه در تمام کشورها باید مورد توجه قرارگیرد .

وی با بیان اینکه باید سقف حمایت‌ها را از فقیرترین گروه‌ها تا گروه‌های بالاتر ارتقاء دهیم تا تحولات اقتصادی خوبی به وجود آید تصریح کرد: خوشبختانه در این زمینه توافق جهانی وجود دارد و" ایسا" نیز از این موضوع استقبال می‌کند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©